Skuteczny lipikar balsam ap+ La Roche-Posay

Osoby, które cierpią na nadmiernie suchą skórę wiedzą jak ważna jest jej pielęgnacja. Taka skóra jest osłabiona i nie stanowi wystarczającej bariery ochronnej przed różnymi, drażniącymi substancjami przenikającymi ze środowiska. By ją wspomóc należy dbać przede wszystkim o jej czystość oraz odpowiednie nawilżenie i odżywienie.
Mocno nawilżające i przeciwalergiczne właściwości posiada lipikar balsam ap+ La Roche-Posay, który można stosować niezależnie od wieku i miejsca występowania schorzenia.

Odpowiedni skład, który decyduje o skuteczności

Jeden z aktywnych składników lipikar balsamu ap+ to Aqua Posae Filiformis, który zwiększa nawilżenie skóry, odpowiednio ją odżywia i przywraca jej naturalne właściwości. Kolejny składnik to masło shea, które jest źródłem witaminy E, a także nawilża, odżywia i łagodzi objawy suchej skóry. Niacynamid z kolei przynosi ulgę w swędzeniu. Dodatkowe składniki to woda termalna, bogata w minerały, a także gliceryna, witaminy B3 i PP.

Do stosowania od pierwszych dni życia

Lipikar balsam ap+ (https://www.aptekagalen.pl/la-roche-posay-lipikar-baume-ap-m-balsam-400ml) nie zawiera w swoim składzie parabenów, substancji zapachowych i SLS. Dzięki temu można stosować go już u noworodków, także dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.
Na miejsce podrażnione, które wcześniej należy oczyścić i osuszyć, nakłada się niewielką ilość balsamu, wmasowuje się go i pozostawia do wyschnięcia. Stosuje się go rano i wieczorem albo tak często, jak wymaga tego schorzenie. Balsam dostępny jest w opakowaniu z pompką, co ułatwia jego dozowanie.