Najlepsze kosmetyki do włosów – jak je wybrać?

Sklepowe półki wprost uginają się pod ciężarem kosmetyków do włosów, wobec czego można byłoby przypuszczać, że nie jest trudno znaleźć idealną dla siebie odżywkę, maskę czy szampon. Dlaczego więc wciąż tak wiele kobiet ma problemy z włosami i są niezadowolone ze stosowanych przez siebie kosmetyków?

Kluczowa jakość

Chcąc wybrać najlepsze kosmetyki do swych włosów, nie warto kierować się ani ceną, ani modą, ani też reklamami. Trzeba określić jakość swoich włosów i ich potrzeby, a potem pod tym kątem dobrać kosmetyki zapewniające odpowiednie działanie. Ważne jest przy tym, by odznaczały się one odpowiednią jakością, co tylko czasami idzie w parze z ceną.

Ważniejsze jest to, by dany produkt miał praktycznie działanie lecznicze, czyli oddziaływał na przyczyną danego problemu z włosami i hamował jego skutki. Większość drogeryjnych, szeroko reklamowanych produktów to kosmetyki składające się głównie z silikonów.

Poprawiają one wygląd włosów, gdyż je wygładzają i nabłyszczają, jednak jest to tylko doraźny efekt. Gdy na przykład chodzi o Kérastase Genesis Bain Hydra-Fortifiant – kąpiel do włosów, ale i inne kosmetyki z tej serii, a także tej marki w ogóle, mają one niemalże działanie lecznicze. Nie zawierają też w składzie substancji, które tylko markują działanie, a jednocześnie szkodzą włosom. https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/Kerastase-Genesis-Bain-Hydra-Fortifiant-Shampoo-250ml/1539

Nie warto przy tym bać się zapłacić więcej. Na pewno przełoży się to na świetne skutki, a także ograniczy konieczność używania wielu innych kosmetyków. Poza tym produktów do włosów nie trzeba używać w dużych ilościach, mogą więc wystarczyć na długi czas.