Co wybrać, gąbkę do kąpieli czy myjkę?

Co wybrać, gąbkę do kąpieli czy myjkę?

Zdecydowanie najczęściej wybieranym produktem do mycia ciała jest gąbka, jednak myjki także mają swoje zalety, dla których warto je wybierać. Z tego powodu trudno jest odpowiedzieć, co jest jednoznacznie lepsze. Na pewno korzystnie byłoby posiadać i jeden, i drugi produkt.

Zalety gąbki do kąpieli

Wiele osób tylko po umyciu się za pomocą gąbki ma wrażenie, że ich skóra jest czysta. Jest to związane z faktem, że faktycznie czasem potrzebne jest mechaniczne usunięcie zabrudzeń. Ciepła woda i detergent mogą nie do końca poradzić sobie z usunięciem na przykład resztek tłustych kosmetyków czy różnego rodzaju zabrudzeń.

Poza tym jednak wyszorowanie skóry gąbką, zwłaszcza nie całkiem delikatną, a nieco bardziej szorstką, sprawia, że usuwa się z jej powierzchni nie tylko zanieczyszczenia i sebum, ale też martwe komórki naskórka. Jest to bardzo pożądane, z wielu względów, dlatego myjka nie jest w stanie do końca gąbki zastąpić.

Oczywiście miękka, delikatna gąbka do mycia ciała nie będzie miała takiego działania lub przynajmniej znacznie ograniczone.
Wyszorowanie się szorstką gąbką jest też pożądane z punktu widzenia stanu skóry. Poprawia to krążenie, a więc też jej koloryt, a osoby mające cellulit z pewnością docenią fakt, że ostra gąbka do kąpieli realnie poprawia jędrność skóry.

Walory myjki

W produkt, jakim jest myjka do ciała, warto zaopatrzyć się przede wszystkim w przypadku posiadania wrażliwej skóry oraz do mycia tych obszarów ciała, które są podatne na podrażnienia, jak zwłaszcza okolice intymne. Ważną zaletą myjki jest też fakt, że zwykle jest ona wyposażona w sznureczek. Można ją więc powiesić, na przykład na prysznicu, co pozwala na lepsze i szybsze schnięcie, a to ogranicza rozwój bakterii w jej wnętrzu. Jest to z pewnością jedna z ważniejszych zalet myjek, dająca im w tym kontekście wyższość nad gąbkami.