Peeling skóry głowy – co trzeba o nim wiedzieć?

peeling enzymatyczny do skóry głowy

O tym, że włosy wymagają pielęgnacji wie każdy z nas. Nie każdy jednak pamięta, że pielęgnacja skóry głowy jest równie ważna. Peeling skóry głowy to sposób na poprawę stanu skóry, jak i włosów. Jak wykonać go prawidłowo?

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?

Peeling skóry głowy ma wiele zalet. Skóra zostanie dobrze oczyszczona, peeling usunie martwy naskórek. Dzięki peelingowi uregulujemy wydzielanie sebum, które ma duże znaczenie dla osób, których skóra i włosy są często przetłuszczone.

Delikatny masaż poprawia krążenie, skóra jest dokładnie oczyszczona, zrelaksowana i uspokojona. Dobrze oczyszczona skóra lepiej wchłania substancje odżywcze, które znajdują się w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Peeling do skóry głowy pomoże również w walce z suchym łupieżem. Skóra nie będzie się przetłuszczała, a włosy będą odbite od nasady. Fryzura będzie puszysta, a włosy będą szybciej rosły.

Jak wybrać peeling?

Peeling do skóry głowy może być mechaniczny lub enzymatyczny. Wykonując peeling mechaniczny, masujemy głowę drobinkami, które znajdują się w kosmetyku. Dzięki temu złuszczamy stary naskórek. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to peeling, który jest przeznaczony do skóry naczynkowej lub wrażliwej.

Peeling enzymatyczny do skóry głowy (znajdziesz go pod adresem: https://www.cocolita.pl/peelingi-do-skory-glowy) wykorzystuje substancje zawarte w kosmetykach do chemicznego rozpuszczenia naskórka. Jest to peeling, który zawiera enzymy o różnym stopniu intensywności. Jego zaletą jest to, że dociera do mieszków włosowych, do których nie ma dostępu peeling skóry głowy mechaniczny.

Peeling mechaniczny można wykonać przy pomocy kosmetyków, które znajdziemy w sklepie, ale również można wykorzystać to, co znajduje się w każdej kuchni. Sól, cukier czy kawa skutecznie oczyszczą skórę głowy. Warto pamiętać, że wykonując peeling enzymatyczny do skóry głowy wyłącznie nakładamy kosmetyk na głowę, a po chwili go spłukujemy. Peeling enzymatyczny wymaga masażu. Ważne jest, by wykonywać go delikatnie. Nie można podrażnić skóry.

Peeling warto stosować co najmniej raz w miesiącu, gdy skóra lub włosy nie wyglądają ładnie można zwiększyć częstotliwość peelingów.