Jak zadbać o włosy jesienią?

balmain

Wyczekiwane przez wszystkich lato to niestety także czas, kiedy włosy są najbardziej narażone na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych. Słońce, wiatr, suche powietrze, chlor i sól morska sprawiają, że włosy stają się przesuszone, łamliwe, kolor wyblakły, a końcówki rozdwojone. Niekorzystny wpływ na kondycję włosów ma częstsze ich mycie, które latem bywa konieczne. Jesień powinna być czasem naprawy zniszczeń oraz przygotowaniem włosów na zimę, która także nie jest dla nich łaskawa.

Podstawą w pielęgnacji włosów jest odpowiednie oczyszczanie

Jesienią, przy niższych temperaturach, kiedy skóra głowy poci się i przetłuszcza w mniejszym stopniu, można sobie pozwolić na rzadsze mycie włosów, co zdecydowanie poprawi ich kondycję. Ważne, aby wybrać delikatny szampon, który nie tylko oczyści skalp i włosy, ale również ich nie przesuszy. Szampon dla włosów osłabionych po lecie, powinien dodatkowo nawilżać i odżywiać już na etapie mycia. Przykładem takiego produktu jest Balmain szampon nawilżający, którego dodatkowym plusem jest brak parabenów. Włosów nie należy myć w gorącej wodzie, co tylko je przesuszy i pobudzi skórę głowy do szybszej produkcji sebum. Można za to na koniec spłukać je zimną wodą, pomoże to domknąć łuski włosa i pozostawi je bardziej gładkie i błyszczące.

Profesjonalna pielęgnacja w domu z Balmain kosmetyki do włosów

Kolejnym istotnym krokiem po umyciu włosów jest nałożenie odżywki. Jej zadaniem jest szybkie dostarczenie dodatkowego nawilżenia i ochrony, zapobiega puszeniu się włosów i ułatwia rozczesywanie. Raz lub dwa razy na tydzień warto zastosować produkt pielęgnacyjny o intensywniejszym działaniu, np. maskę do włosów lub serum. Efekt jak po wizycie w salonie można uzyskać w domu dzięki produktom Balmain. Maski oraz serum tej luksusowej paryskiej marki głęboko odżywiają kosmyki od środka, wzmacniają i poprawiają ich elastyczność. Aby zwiększyć działanie tych produktów, warto zaaplikować je na kilka godzin lub na noc, a włosy zabezpieczyć czepkiem.

Co jeszcze korzystnie wpłynie na włosy?

balmain
  • suszenie chłodniejszym powietrzem suszarką z jonizacją
  • spanie na jedwabnej poszewce
  • masaż skóry głowy
  • ochrona termiczna przed modelowaniem, np. spray termoochronny od Balmain Paris
  • korzystanie z nawilżaczy powietrza, zwłaszcza w okresie grzewczym
  • zbilansowana dieta, suplementacja biotyny, cynku, witaminy B12
  • ograniczenie stresu
  • regularne podcinanie końcówek