Kiedy stosować balsamy do ciała? Jakie składniki zawierają?

balsam do ciał

Balsam do ciała to produkt kosmetyczny przeznaczony do uzupełniania lub rewitalizacji skóry bez zatykania porów. Butelka lub tubka balsamu jest zwykle trzymana w dłoni i wyciskana w celu wydobycia kosmetyku na skórę. Łatwo rozprowadza się po twarzy, dłoniach i ciele. Niektóre balsamy zawierają również filtr przeciwsłoneczny, więc są czasami nazywane produktami przeciwsłonecznymi.

Kiedy stosuje się balsamy do ciała?

Balsamy do ciała są często stosowane po prysznicu lub kąpieli, chociaż niektóre są przeznaczone do stosowania przed tymi czynnościami. Mogą byćrównież stosowane na ciało bez mycia, jako część specjalnej pielęgnacji.
Lotiony można kupić w drogeriach, supermarketach, sklepach z artykułami i sklepach dyskontowych. Niektóre balsamy, zwłaszcza balsamy do rąk, są sprzedawane w zestawach do-it-yourself (DIY), czyli takich, które rozrabia i przygotowuje do swoich potrzeb.

balsam do ciała
https://byhealth.pl/kremy-do-ciala

Składniki, które zawierają współczesne kremy do ciała

Niektóre kremy do ciała, zwłaszcza nawilżające, mogą zawierać pewne składniki, które zmiękczają skórę, takie jak lanolina, gliceryna i mocznik. Inne substancje mogą warunkować skórę, w tym olej mineralny, metyloparaben, kwas palmitynowy, kwas sorbowy, trietanolamina i fosforan trisodowy Sprzedawane są w szerokiej gamie zapachów i kolorów. Niektóre zawierają aktywny składnik, który zmiękcza i odżywia skórę. Lanolina jest stosowana jako emolient, środek nawilżający i zagęszczający w kosmetykach.
Wiele balsamów jest pachnących. Sprzedaje się je z delikatnymi perfumami lub olejkami zapachowymi oraz naturalnymi olejkami eterycznymi, takimi jak cynamon, eukaliptus.