Pędzle do makijażu jako obowiązkowy element w każdej kosmetyczce

pędzle do makijażu

Estetyczny makijaż nie jest zasługą wyłącznie prawidłowo dobranych kosmetyków, ale również przyrządów, z których udziałem został wykonany. Odpowiedzialne są one za rozprowadzenie produktów po twarzy oraz wpływają na lepsze ich połączenie ze skórą. Jednocześnie pędzle do makijażu zachowują pełną higienę, poprzez ograniczenie bezpośredniego kontaktu skóry z pobieranym z opakowania kosmetykiem, co jest szczególnie istotne w pracy makijażystek, które wykorzystują jeden produkt do wykonania usług kosmetycznych na wielu klientkach. 

Czym powinien cechować się pędzel do makijażu?

Włosie, z jakiego wykonane są pędzle do makijażu powinno być stosunkowo elastyczne oraz miękkie, aby bezproblemowo przesuwać się po skórze, nie powodując podrażnień, a przy tym zapewniać precyzyjność, która umożliwi równomierne rozprowadzenie produktu. 

Warto zwrócić uwagę również na trzonek pędzla, którego solidne wykonanie zapewnia dłuższą żywotność przedmiotu. Natomiast skuwka łącząca włosie z rączką powinna dobrze spajać oba te elementy, aby zapobiec ewentualnemu wypadaniu pojedynczych włosków oraz chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie czyszczenia pędzla. 

Budowa oraz przeznaczenie poszczególnych pędzli do makijażu  

  • płasko ścięte włosie o zbitej strukturze, zapewnia aplikację podkładu w postaci stempli 
  • piórkowate włoski ułożone na kształt wachlarza, przeznaczone są do nakładania rozświetlacza
  • nieduże „języczkowe” pędzle stosuje się do makijażu ust
  • luźno ułożone włosie w formie kuli lub delikatnego kwadratu tworzą pędzle służące do blendowania cieni do powiek
  • duże, klasyczne pędzle z miękkim włosiem stosowane są do oprószania twarzy z pomocą pudru 

Te i inne pędzle do makijażu znajdziemy m.in. online na E-sas.pl