Krem na rozstępy – jak działa?

krem na rozstępy

Pojawienie się rozstępów odbiera nam pewność siebie i jest estetycznym problemem skórnym. To zmora  wielu kobiet, zwłaszcza przyszłych mam. Warto dobrać skuteczny krem na rozstępy, jaki zmniejszy ich widoczność i zapobiegnie dalszemu powstawaniu. Czym cechuje się taki produkt? Skąd biorą się rozstępy? Jak wyglądają na skórze?

Problem z rozstępami

Tygrysie paski to pręgi, które początkowo mają sinawą barwę, a później są mniej  widoczne i bardziej jasne. Mogą pojawić się na udach, piersiach, ramionach, brzuchu, czy pośladkach. Jakie są przyczyny powstania kłopotu? Najczęściej rozstępy pojawiają się wtedy, gdy dochodzi do nagłego wzrostu wagi. Skóra staje się nienaturalnie rozciągnięta i brakuje jej elastyczności. Za właściwości tego typu odpowiada elastyna i kolagen. W trakcie wzrostu wagi, poziom kortyzolu wzrasta, przez co mamy do czynienia z tygrysimi paskami. Taka sytuacja dotyczy kobiet w ciąży, dojrzewających dziewczyn, czy osób ze zmianą wagi. 

krem na rozstępy

Krem na rozstępy

W razie zauważenia problemu warto działać od razu sięgnijmy po krem na rozstępy, który jest dostępny na https://byhealth.pl/cellulit-i-rozstepy. Pamiętajmy o tym, że tygrysie paski w późniejszej fazie są trudniejsze do usunięcia. Jak wspomóc organizm? Przede wszystkim trzeba postawić na zdrową dietę, ćwiczenia poprawiające elastyczność skóry i świadomą pielęgnację cery. Niezwykle popularne są kremy z heparyną i mocznikiem, jakie są polecane przez specjalistów. Krem zakupimy w każdej drogerii i aptece. Ponadto, skorzystać warto z pomocy dermatologa, który przepisze skuteczny preparat na rozstępy. Zakupy w sieci pozwolą zaoszczędzić czas i koszty.