Jaka maść na blizny będzie najlepsza?

Blizny tworzą się w miejscach, gdzie doszło do przerwania skóry z różnych powodów. Mogą one być spowodowane ranami z wypadku, trądzikiem, oparzeniem itd. Każda blizna jest inna i potrzebuje troszkę innej pielęgnacji, żeby stać się mniej widoczna, gładsza i bardziej elastyczna. Dlatego też nie ma jednego sprawdzonego preparatu na wszystkie rodzaje blizn. Maść na blizny powinno się zatem dobierać do typu zrostu skóry, jaki powstał po danej ranie.

Im większa blizna, bardziej sztywna, chropowata tym maść na nią stosowana powinna być mocniejsza, zawierać mocniejsze składniki aktywne, które sprawią, że skóra stanie się bardziej miękka, gładka i będzie przypominała zdrową skórę. Maść na blizny charakteryzuje się tym, że jest tłusta i dość trudna w rozprowadzaniu. Jednak właśnie te jej właściwości wpływają pozytywnie na regeneracje skóry, brak utraty wody w miejscu blizny, co w dalej powoduje, że naskórek robi się bardziej miękki i elastyczny.

Maść na blizny najlepiej kupować w aptekach, tam znajdziemy sprawdzone preparaty tego typu, które zazwyczaj zawierają takie składniki jak: witaminę A (rozjaśnia blizny), olej lniany (przyspiesza regenerację), alantoinę (pobudza powstawanie nowych komórek), deksopantenol (uelastycznia skórę), masa perłowa (rozjaśnia, wygładza). Należy pamiętać, że tylko regularne smarowanie blizny maścią przyniesie oczekiwane rezultaty. Trzeba przy tym mieć dużo cierpliwości, samozaparcia. Żadna maść nie da spektakularnych zmian od razu. Regeneracja skóry wymaga dużo czasu, jednak przy systematycznej i odpowiedniej pielęgnacji, jest możliwa poprawa. https://www.aptekagalen.pl/cellulit-i-rozstepy