Jak działają szamponetki?

Jeśli chce się szybko uzyskać zmianę koloru włosów wówczas szamponetka jest idealny rozwiązaniem. Kolor osiada jedynie na ściankach włosa, ale nie wnika w strukturę. Trwałość takiego koloru to cztery do ośmiu myć, co zależy od rodzaju zastosowanego preparatu, jak też od typu włosów.
Podstawowym atutem szamponetek do włosów jest przede wszystkim brak tak intensywnego oddziaływania jak farby do włosów. W ten sposób szamponetki do włosów praktycznie nie są w stanie zniszczyć włosów. Oczywiście możliwe jest nieznaczne pogorszenie jakości włosów przy niewłaściwej pielęgnacji czy przy ich stosowaniu, gdy włosy są już w złym stanie.

Eksperymentowanie z kolorami włosów

Podstawowym atutem szamponetek koloryzujących jest możliwość eksperymentowania z kolorami włosów. W ten sposób można bardzo łatwo sprawdzić, czy określony kolor nam odpowiada. Bez problemu można również zastosować kolor włosów, który będzie przygotowany jedynie na jakieś wydarzenia.

Na szamponetki koloryzujące decydują się zarówno kobiety jak też mężczyźni. Mogą być one stosowane między innymi w celu ukrycia siwizny, gdzie nie trzeba trwałe farbować włosów. Jednocześnie przy ukrywaniu siwizny można zastosować preparaty, które są odpowiednio dopasowane do naturalnego koloru włosów. W ten sposób nie będzie wpływało się na naturalną barwę włosów.

Jakie korzyści oferują szamponetki?

  • można bezpiecznie sprawdzić różne kolory włosów, odcienie
  • korzystać można z bezpiecznego produktu dla włosów
  • szybko można pozbyć się koloru włosów, który się nie sprawdził.

Wybierać można z bardzo szerokiego zakresu dostępnych produktów. Pozwala to korzystać z różnorodnych kolorów, jak też wyrobów pochodzących od różnych producentów. W ten sposób bez problemu można wyselekcjonować takie kosmetyk, który idealnie sprawdzi się podczas jego stosowania.