Jak w poprawny sposób wykonać oczyszczanie skóry głowy

Oczyszczanie skóry głowy jest bardzo istotnym elementem podczas pielęgnacji włosów. Jak oczyścić skórę głowy – jest bardzo ważnym pytaniem, które zadaje sobie wiele kobiet.

Przygotowanie do oczyszczania


Z całą pewnością wiele osób zastanawia się jak oczyścić skórę głowy, aby było to efektywne i skuteczne. Przede wszystkim do oczyszczania i mycia należy włosy w odpowiedni sposób przygotować. Należy je dokładnie rozczesać. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów z ich rozczesaniem po myciu, co często jest dużo trudniejsze. Odpowiednio rozczesane włosy sprawiają, że łatwiejszy jest dostęp, do który głowy, którą chcemy oczyścić. Zarówno włosy, jak i skórę głowy należy również w dokładny sposób namoczyć.

Proces oczyszczania


Proces oczyszczania skóry głowy rozpoczyna się od aplikacji szamponu. Szampon należy nanieść na dłoń, lekko go rozetrzeć, aby się spienił, a następnie dokładnie i powoli wmasować w skórę głowy. Masaż skóry głowy powinien trwać minimum dwie lub trzy minuty. Najlepiej, aby był on wykonywany z wykorzystaniem delikatnych, kolistych ruchów. W ten sposób należy potraktować całą skórę głowy. Przed spłukaniem można na chwilę pozostawić szampon na głowie, aby jego składniki aktywne lepiej się wchłonęły i lepiej mogły zadziałać. Następnie należy w bardzo dokładny sposób spłukać szampon z głowy. Powinno się to odbywać bardzo starannie, aby nie pozostawić żadnej ilości szamponu na głowie.