Dlaczego warto zamienić chusteczki nawilżane na płatki kosmetyczne dla dzieci Kindii?

płatki kosmetyczne dla dzieci Kindii

Naturalne tworzywa od stuleci były wykorzystywane przy łagodnej pielęgnacji niemowląt. Następnie sklepowe półki zapełniły się nawilżanymi chusteczkami dla dzieci. Producenci zapewniali o ich bezpieczeństwie i naturalnych składnikach, co niestety nie zawsze było zgodne z prawdą.

Prosty skład płatków kosmetycznych dla dzieci Kindii

Mokre chusteczki były rozwiązaniem bardzo wygodnym, pozwalającym na przemycie dziecka podczas zmiany pieluszki bez użycia wody. Niestety, niejednokrotnie w ich składzie spotkać można było mocne, chemiczne składniki. Co prawda szybko zmywały nawet trudne zabrudzenia i były wygodne na przykład podczas spaceru, czy na wakacjach, ale często powodowały podrażnienia wrażliwej skóry, prowadząc nawet do alergii.

Alternatywą dla mokrych chusteczek stały się płatki kosmetyczne dla dzieci Kindii (link), wykonane w 100% z bawełny. Są one delikatne, bezzapachowe, nie ma w nich zbędnych chemikaliów, które mogłyby podrażniać skórę, czy powodować alergię.

Łagodna pielęgnacja od pierwszych dni życia

Bawełniane płatki kosmetyczne dla dzieci Kindii wygrywają także z nawilżanymi chusteczkami w opiniach położnych. Pracownicy służby zdrowia zalecają bowiem łagodną pielęgnację delikatnej skóry maluszków. Waciki bawełniane Kindii działają już z odrobiną wody, więc możemy mieć pewność, że skóra niemowlęcia podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie będzie mieć kontaktu z niepotrzebnymi składnikami chemicznymi.

Jeśli chcemy zadbać o higienę najmłodszych w zgodzie z naturą, sięgajmy po płatki kosmetyczne dla dzieci Kindii. To sprawdzone rozwiązanie zapewni spokój i bezpieczeństwo maluszkom oraz ich mamom.