Wybieramy lakier do włosów

lakier do włosów

Lakier do włosów jest środkiem, który z całą pewnością znajduje się w łazience lub w kosmetyczce każdej kobiety. Jest to bowiem jeden z najprostszych sposobów na to, aby utrwalić fryzurę np. na specjalną okazję. Pomimo tak powszechnego stosowania tego produktu, często jego wybranie stanowi spory problem. Jak zatem powinno się wybierać lakiery do włosów?

Podstawowy podział lakierów do włosów

lakier do włosów

Jeśli chce się mieć dobry lakier do włosów, przede wszystkim wiedzieć trzeba to, jaki występuje podstawowy podział. Czym się więc charakteryzują dwie najpopularniejsze odmiany lakierów, czyli wersja sucha i mokra?

Suchy lakier do włosów z tego sklepu to rozwiązanie podstawowe, które używane jest zdecydowanie najczęściej. Wykorzystywany jest on do utrwalania gotowej już fryzury, czyli stosowany jest na włosy suche. Tego rodzaju lakiery charakteryzują się tym, że są dość lekkie i delikatne. Powoduje to, że bardzo szybko odparowują po nałożeniu. Dzięki temu efekt utrwalenia włosów widoczny jest dosłownie po kilku sekundach.

Drugie dostępne na rynku rozwiązanie to lakier mokry. Jest to wersja, która może być używana bezpośrednio na włosach mokrych lub wilgotnych. Oznacza to, że wykorzystywana jest ona do utrwalania dopiero modelowanych włosów.

Specjalne lakiery do włosów

Oczywiście powyższy podział to nie wszystko, co można znaleźć na sklepowej półce. Na rynku dostępne są także specjalne lakiery, które wykorzystywane są do włosów o szczególnych potrzebach. O czym konkretnie mowa?

Przede wszystkim wspomnieć w tym wypadku trzeba o specjalnych lakierach, które zalecane są do włosów suchych i mocno zniszczonych. Cechują się one niską mocą utrwalenia, ale również dużą lekkością. Zastosowanie na takich włosach lakieru zbyt mocnego najpewniej spowoduje powstanie efektu ich opadnięcia.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na specjalny rodzaj lakieru, który powinien być wykorzystywany do włosów farbowanych. Dzięki niemu uda się nie tylko utrwalić fryzurę, lecz dodatkowo możliwe jest uzyskanie efektu nabłyszczenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku włosów farbowanych często pojawia się efekt zmatowienia.