Preparat do usuwania skórek, frezarka i inne sposoby na pozbywanie się skórek

Przerośnięte, suche i zrogowaciałe skórki przy paznokciach nie wyglądają dobrze. Mogą one całkowicie oszpecić wykonany manicure i sprawić, że będzie on nadawał się wyłącznie do zmycia. Dlatego zawsze należy je usunąć przed sięgnięciem po lakier do paznokci. Jak usuwa się skórki? Jakie są najlepsze i sprawdzone metody?

Preparaty do usuwania skórek

W pierwszej kolejności należy wymienić preparaty do usuwania skórek. Ich stosowanie jest bezpieczne i umożliwia szybkie pozbycie się problemu. By używać ich poprawnie, niepotrzebne jest doświadczenie, duże umiejętności czy precyzja. Z tym zadaniem poradzi sobie właściwie każdy. Preparat do usuwania skórek najczęściej występuje w jednej z dwóch form. Może być olejkiem, który zmiękcza skórkę i umożliwia łatwe jej wycięcie. Może też być złożony ze specjalnych substancji, które działają jak peeling enzymatyczny. Ich zadaniem jest po prostu rozpuszczenie martwego naskórka tak, by nie pozostał po nim żaden ślad. Oba te rozwiązania są skuteczne i szybkie.

Usuwanie frezem

Niektóre stylistki paznokci usuwają skórki przy pomocy frezarki. Jest to urządzenie o dość kompaktowych rozmiarach, które jest używane po to, by nadawać paznokciom kształt oraz by wygładzać ich powierzchnię. Frezarki są bardzo powszechne, ale ich obsługa wymaga sporo umiejętności. W przeciwnym wypadku łatwo o wypadek, którego efektem będzie uszkodzona płytka paznokcia. Takie urazy goją się dość długo, więc lepiej nie ryzykować ich wystąpienia. Czasami frezarki używa się w połączeniu z preparatem do usuwania skórek. Jeśli olejek zmiękczy ją, to dużo łatwiej jest ją następnie wyciąć przy pomocy frezarki. Nie ma powodu, by w pracę wkładać zbyt dużo siły i ryzykować uszkodzenie paznokci.

Wycinanie skórek

W zestawach do manicure często znajdują się radełka. Są to małe narzędzia zakończone rozciętym ostrzem, które z założenia ma służyć do wycinania skórek znajdujących się blisko macierzy paznokcia. Takie radełka nie są profesjonalnym sprzętem do manicure i nie powinno się ich używać. Ryzyko uszkodzenia macierzy paznokcia podczas ich używania jest kolosalne. Może to skutkować tym, że w przyszłości płytka będzie rosła nierówna i z brzydkimi zgrubieniami. Źle wycięte skórki nie będą też stanowiły dobrej ochrony przed drobnoustrojami. To wszystko sprawia, że z całą pewnością nie powinno się ich używać. W profesjonalnych salonach zostały one już wiele lat temu zastąpione przez specjalistyczne preparaty do usuwania skórek, które radzą sobie z tym zadaniem błyskawicznie i bezboleśnie.