Subtelna ozdoba ucha


Daith piercing to ciekawy i bardzo modny sposób przekłucia ucha. Aby móc go nosić musimy posiadać specjalną budowę anatomiczną. Jest to niewielki, delikatny kolczyk noszony w fałdzie chrząstki ucha, która nie u każdego jest wystarczająco uwydatniona.

Kolczyk daith został spopularyzowany przez media społecznościowe i jest często wybierany przez kobiety. Piercing daith, który kilka lat temu pojawił się na instagramowym zdjęciu zrobił niesamowitą karierę i jest wciąż jednym z najpopularniejszych modeli wybieranym przez panie.

Co w nim urzeka?


Kolczyk do daith pojawia się w sklepach online najczęściej w formie słodkiej i bardzo subtelnej biżuterii. Miejsce w którym jest umieszczony łatwo zakryć włosami, zatem w zależności od okoliczności możemy piercing daith ukazać światu lub przeciwnie, ukryć go. Dziś daith kolczyk obok przekucia lobe i helix staje się modnym gadżetem widniejącym na uszach kobiet całego świata. Symbolem pokolenia, które dzięki obecności w internetowym świecie, bez względu na szerokość geograficzną pozostaje pod wpływem tych samych trendów.

Ostrożności nigdy za wiele


Choć jest estetyczny i wygodny kolczyk daith może powodować powikłania. Aby zminimalizować ich ryzyko, należy ściśle stosowań się do otrzymanych podczas zabiegu zaleceń pielęgnacyjnych. Po wygojeniu ucha trzeba obserwować je pod kątem pojawienia się przerostu tkanki, czyli tak zwanej ziarniny. Pojawiają się informacje o rzekomym działaniu antymigrenowym tego przekłucia. Nie istnieją żadne dowody naukowe, które mogłyby potwierdzić słuszność tej tezy.