Puder do twarzy – jaki wybrać?

Puder to twarzy to podstawa każdego makijażu. Pomaga wykończyć makijaż i utrwalić podkład, dzięki czemu jest on w stanie przetrwać nawet wiele godzin. Co więcej, można uzyskać nim różne efekty, zaczynając od dużego matu, a kończąc na sporym rozświetleniu. Pudry mogą pełnić różną funkcję i warto dobierać je do swojej cery i odcienia skóry. Jaki puder wybrać, aby pasował do urody? 

Puder do twarzy – jakie wykończenie będzie lepsze? 

Przeglądając pudry do twarzy, można trafić na dwa główne rodzaje – matujący i rozświetlający. Matujący świetnie sprawdza się do cery tłustej i mieszanej, gdzie lubi pojawiać się dużo sebum. Taki puder dobrze sobie z tym radzi, dzięki czemu makijaż będzie wyglądał dobrze przez dłuższy czas.

Puder rozświetlający do swojej formuły dodane ma świecące drobinki, więc jeśli ktoś ma problemy z przetłuszczaniem się cery, to nie będzie to dobry wybór na co dzień. Można natomiast połączyć go z pudrem matującym, kiedy na przykład planuje się wyjście na imprezę. Drobinki będą pięknie odbijać światło, dzięki czemu skóra będzie wyglądać zdrowo i świetliście. 

Pudry do twarzy – transparentne czy z kolorem?

Puder może być albo transparentny, albo kolorowy. Transparentny, to zwykły biały puder, który w założeniu może używać każdy, jednak warto wiedzieć, że przy ciemniejszych karnacjach może on nieco bielić. Jest niezastąpiony przy bladych cerach, gdzie często trudniej znaleźć kolor, który nie będzie za ciemny.

Pudry kolorowe występują w przeróżnych odcieniach, dzięki czemu prawie każdy może znaleźć taki, który będzie zgadzał się z kolorem skóry. Co więcej, bez problemu można znaleźć wersje zarówno z tonami żółtymi, jak i różowymi czy oliwkowymi.