Poznaj wyjątkowe właściwości szamponu konopnego

konopny szampon

Naturalna pielęgnacja to jeden z najważniejszych punktów w świadomym dbaniu o swój wygląd. Bogaty asortyment rynku kosmetycznego pozwala na znalezienie dogodnych kosmetyków dla każdego – dotyczy to również miłośników pielęgnacji włosów. Jednym z takich produktów jest szampon konopny, który zyskał wierne grono fanów ze względu na swoje unikalne właściwości pielęgnacyjne.

Właściwości szamponu konopnego

Szampon konopny to bogactwo dobroczynnych właściwości i drogocennych substancji. Posiada działanie nawilżające – zawiera w sobie kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, co wpływa pozytywnie na kondycję skóry głowy i włosów. Poprawia także ich wzrost i przeciwdziała wypadaniu. Witamina E, zawarta w szamponie konopnym, zapobiega puszeniu się włosów, równoważy także produkcję sebum. Niewątpliwą zaletą szamponu konopnego jest łagodzenie niektórych uszkodzeń mechanicznych, powstałych w wyniku zabiegów stylizacyjnych czy zbyt wysokiej temperatury suszenia. Bogactwo naturalnych olejków i witamin sprawia, że włosy są otulone warstwą ochronną, która osłania je przed kolejnymi zniszczeniami.

Zastosowanie w pielęgnacji 

Dzięki swojej łagodnej formule szampon konopny jest doskonałą alternatywą dla alergików. Jest bezpieczny, nie podrażnia skóry, zawiera substancje przyjazne dla skalpu. Naturalna receptura wyklucza użycie silnych detergentów, które powodują podrażnienie i przesuszenie naskórka. Regularne stosowanie szamponu konopnego sprawia, że włosy są odżywione, lśniące i zawsze w doskonałej kondycji.