Podstawowe informacje o szczotce do włosów

Przynajmniej jedna szczotka do włosów znajduje się w dosłownie każdym polskim domu. Jest podstawowym narzędziem pozwalającym pielęgnować posiadane włosy, a co również ważne, najlepszym sposobem, który to umożliwia. Jakie są podstawowe informacje o szczotce do włosów, które warto znać?

Czy każde włosy powinno się często czesać?

Być może nie każdy o tym wie, lecz nie wszystkie włosy powinno się intensywne i często czesać. Co również ważne, nie powinno się wszystkich włosów czesać tym samym rodzajem szczotki. Przykładowo tymi włosami, których nie należy zbyt często czesać, są włosy kręcone. Intensywne używanie na nich szczotki może zakończyć się całkowitym ich oklapnięciem, co znacznie pogorszy ich wizualną stronę. Do takich włosów powinno się używać bardzo rzadkiego grzebienia i nie nadużywać korzystania z niego. Z drugiej strony włosy proste bardzo często tracą na swojej objętości, co powoduje, że powinno się je czesać szczotką okrągłą, która doskonale będzie docierać do ich nasady, nadając im puszystość i objętość.

Szczotka do włosów drewniana czy plastikowa?

Kolejną bardzo ważną sprawą podczas wybierania szczotki do włosów, jest podjęcie decyzji, czy ma ona być drewniana, czy też plastikowa. Model drewniany polecany jest przede wszystkim dlatego, że całkowicie eliminuje ryzyko naelektryzowania się włosów oraz zapewnia im puszystość i bezpieczeństwo. Z drugiej jednak strony model plastikowy jest bardzo tani i łatwo dostępny, a dodatkowo bardzo dobrze rozczesuje włosy. Jest delikatny, a co za tym idzie bezpieczny dla włosów. Szczególnie poleca się wersję wyposażoną w delikatne, niewielkie igiełki, które wnikając we włosy, docierają do skóry i delikatnie ją masują podczas rozczesywania kosmyków.

Jak więc widać, oba modele posiadają swoje bardzo mocne strony, co powoduje, że najlepiej nie poprzestać tylko na jednym rodzaju, lecz mieć oba.