Pielęgnacja włosów

Zdrowe, zadbane włosy to niezaprzeczalny atut każdej kobiety oraz mężczyzny. Aby jednak cieszyć się ich pieknym wyglądem, trzeba codziennie o nie dbać, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. 

Suplementy diety

Witaminy i minerały dotarczane wraz z suplementami diety, mogą skutecznie wzmocnić włosy, zahamować ich wypadanie i przyspieszyć wzrost. W składzie takich preparatów warto szukać biotyny, witamin z grupy B, witaminy E i C, ekstraktu ze skrzypu polnego, ekstraktu z pokrzywy, krzemu, selenu, żelaza itp. 

Aby efekty były zauważalne, suplementy diety na włosy trzeba stosować około 3 miesięcy. Warto wiedzieć, że tego typu preparaty działają na cebulki wlosów, a więc nowe włosy będą wyrastać zdrowsze i grubsze. Z kolei włos na całej swojej długości jest martwy.

Preparaty do pielęgnacji

Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości preparaty myjące i odżywki do włosów. Mając włosy normalne, wystarczy szampon i maska z dobrym składem. W przypadku kiedy skóra głowy jest problematyczna i występuje łupież, warto zakupić ducray szampon redukujący tę dolegliwość.

W składzie produktu do pielęgnacji włosów warto szukać olejów, np. oliwy z oliwek, oleju arganowego, a także witamin oraz protein, np. kolagenu.

Codzienna pielęgnacja włosów, które nie są problematyczne nie jest skomplikowana. Z kolei w przypadku uciążliwego łupieżu ducray kelual ds szampon będzie dobrym wyborem. Zawsze warto wspomóc się dobrej jakości suplementami diety, które dostarczą wszelkich niezbędnych składników odżywczych.