Pielęgnacja skóry preparatem o nazwie emolium dermocare emulsja

Małe dzieci są kąpane codziennie i to od pierwszego dnia swojego życia. Gdyby ich skórę myć środkami, które w swoim składzie zawierają środki chemiczne, już po krótkim czasie skóra by je swędziała, była szorstka i sucha. Dlatego stworzono emulsję, która idealnie pielęgnuje skórę już od pierwszego dnia życia i której skład to same naturalne oleje i olejki.

Idealna pielęgnacja

Emolium dermocare emulsja nie posiada specjalnego zapachu i znacznie się nie mydli, jednak jest preparatem bardzo miłym, nie lepkim, idealnie się rozprowadza po skórze a dolana do kąpieli powoduje, że woda staje się miękka i miła w dotyku. Wykorzystanie w kąpieli emolium nie wymaga korzystania z dodatkowych płynów do kąpieli.

Co powoduje emulsja?

Formuła emulsji jest bezwonna i bardzo bogata w naturalne składniki. Przez ten fakt nałożenie na skórę emulsji lub wykąpanie się w jej roztworze powoduje, że na skórę zostaje nałożona aktywna lipidowa okluzja, której działanie jest dwukierunkowe. W jednym czasie zostają w głąb skóry dostarczone substancje długotrwale wiążące wodę oraz zostaje zastosowana ochrona skóry przed utratą nadmierną wody.
Dzięki temu emolium ratuje skórę przed jej suchością i powoduje, że staje się ona bardzo elastyczna.

Jak stosować emulsję?

Emolium można aplikować na skórę, delikatnie ją wsmarowując oraz można wlewać ją do wanny z wodą. Zawsze po kąpieli dobrze jest wytrzeć skórę do sucha i nasmarować emolientem typu krem lub olejek. Ta dodatkowa ochrona spowoduje, że skóra przez dłuższy czas pozostanie nawilżona.