Cera naczynkowa – czyli pajączki, których nie lubimy

krem kojący Avene Antirougeurs

Ach te pajączki – spotkanie z nimi twarzą w twarz nigdy nie należy do przyjemnych. A cera z pajączkami należy chyba do najbardziej wymagających. Wymaga dużo więcej uwagi niż pozostałe i trudno znaleźć odpowiednie kosmetyki.

Cera naczynkowa vs wrażliwa

Bardzo często są ze sobą mylone, albo wrzucane do jednego worka. Niestety jest to duży błąd, choć często zdarza się, że cera wrażliwa ma skłonność do pękających naczynek. W jednej i w drugiej opcji niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja, ponieważ niewłaściwe kosmetyki mogą znacznie nasilać niepożądane objawy i przyspieszać starzenie. Cera naczynkowa charakteryzuje się skłonnością naczynek do rozszerzania się i pękania. W wyniku złej pielęgnacji zaczerwienienie może przemienić się w stały rumień na policzkach i innych częściach twarzy. Przy skórze wrażliwej naczynka również są podatne na pęknięcia, ale na pewno jest ich znacznie mniej. Kosmetyki na naczynka, np. Avene Antirougeurs powinny więc przede wszystkim redukować zaczerwienienia, wzmacniać naczynka i zapobiegać ich rozszerzaniu i pękaniu.

Nie tylko krem

Niezwykle ważne jest, aby kosmetyki nie ograniczały się tylko do kremu na twarz. Niezbędne jest także odpowiednie oczyszczenie twarzy najlepiej kosmetykami z tej samej serii. Jak stosować Avene Antirougeurs? Najlepiej robić to kompleksowo: oczyścić mleczkiem, ukoić specjalną mgiełką oraz nałożyć odpowiedni krem. Przy regularnym stosowaniu, efekty widać bardzo szybko.