Maść na trądzik i inne kosmetyki przeciwtrądzikowe

maść na trądzik

Z trądzikiem boryka się wiele osób. Ta choroba – charakteystyczna dla wieku młodzieńczego – może pojawić się właściwie w każdym wieku. Nie oszczędza ani kobiet, ani mężczyzn. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, by zmniejszyć, a nawet całkowicie wyeliminować problem. Kluczem może być właściwie dobrana pielęgnacja, stosowanie kosmetyków, takich jak delikatny żel oczyszczający, maść na trądzik czy peeling enzymatyczny. 

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Cera trądzikowa bywa problematyczna w pielęgnacji. Zdarza się, że twarz, na której pojawiają się wypryski jest w dużej mierze przesuszona, u innej osoby będzie ona skrajnie tłusta. Wybierając więc kosmetyki do pielęgnacji, nie zawsze można kierować się ogólnymi założeniami, trzeba patrzeć na indywidualne potrzeby skóry. Są oczywiście uniwersalne produkty, które nadadzą się w większości przypadków trądziku pospolitego, a są to między innymi:

  • punktowa maść na trądzik,
  • delikatny peeling enzymatyczny,
  • łagodny żel oczyszczający.
maść na trądzik

Zalety maści na trądzik

Skóra trądzikowa jest podatna na podrażnienia, stąd niezbędny jest łagodny żel oczyszczający, podobnie jest w przypadku peelingu enzymatycznego. Nie można doprowadzić do rozniesienia bakterii po twarzy, gdyż to skutkuje powstaniem nowych wyprysków. Gdy skóra jest już dokładnie oczyszczona, warto nałożyć punktowo maść na trądzik (dostępna tutaj), w ten sposób wyleczymy zmiany, które już się na naszej twarzy znalazły i te, które znajdują się jeszcze pod skórą. Takie maści zawierać mogą różne składniki, bardzo często przeciwzapalne, których zadaniem jest wyleczenie wyprysków i regeneracja uszkodzonej przez nie skóry.