Kolczyk w wardze – o czym pamiętać przed zabiegiem?

kolczyk w wardze

Kolczyki na wardze z pewnością wyglądają stylowo oraz odważnie, ale to także wymaga wielu wyrzeczeń tak jak wiele innych rzeczy, a w szczególności w kwestii higieny. Przed podjęciem decyzji o zabiegu dobrym pomysłem jest zapoznanie się z lip piercingiem, by wiedzieć o wszystkim, co ważne na jego temat.

Jakie wyróżnia się kolczyki w wardze?

W przypadku kolczyków do lip piercingu można wyróżniać naprawdę sporo rodzajów, które są zależne od jego umiejscowienia. Każdy z nich posiada fachową nazwę, a są to m.in.:

  • labret – umieszczony pod dolną wargą.
  • madonna (inaczej monroe) – umieszczony na górnej wadze, lecz nie na środku.
  • medusa – znajduje się pośrodku górnej wargi.
  • tangel bites – dwa symetryczne kolczyki znajdujące się po bokach górnej wargi.
  • snake bites – dwa symetryczne kolczyki znajdujące się po bokach dolnej wargi.
  • devil bites – umieszczone jeden nad drugim w górnej i dolnej wardze po tej samej stronie.
  • spider bites – dwa kolczyki w wardze tuż obok siebie.
kolczyk w wardze

Czy kolczyk w wardze sprawia ból?

Kolczyki do piercingu wargi są robione pod znieczuleniem, dlatego sam zabieg nie powinien stanowić większego problemu, choć mimo to niektórzy potrafią odczuć lekkie ukłucie. Jest to jednak kwestia indywidualna i tak naprawdę każdy może odczuć ból w nieco innym stopniu. Podczas piercingu należy zachować szczególną ostrożność, by nie zaczepić kolczyka swetrem lub włosami, co wydłużyłoby czas gojenia i spowodowałoby ból.

Jeśli znieczulenie zostało wykonane poprawnie oraz zabieg przeszedł bez komplikacji, nie powinno być żadnych problemów z gojeniem. Przez kilka dni po piercingu warga może być nieco opuchnięta, co utrudni wykonywanie podstawowych czynności, lecz wystarczy właściwie dbać o to miejsce, a w szybkim tempie wszystko wróci do normy.