Kiedy sięgnąć po szampon na łupież?

szampon na łupież

 Łupież to dość częsta dolegliwość, spotykająca zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Może być wynikiem nieprawidłowej diety, źle dobranych kosmetyków do pielęgnacji głowy, noszenia zbyt obcisłych, wykonanych z nieprawidłowych materiałów czapek jesienią i zimą. Gdy się pojawi, warto szybko zareagować i zadbać o to, żeby zniknął. Najważniejsze do sięgnąć po dobry szampon na łupież, pozwoli on już po pierwszym użyciu zlikwidować widoczne na skórze białe płatki. 

Z czego wykonane są szampony przeciwłupieżowe?

szampon na łupież

 Na rynku obecne są zarówno te szampony łupieżowe, które mają naturalny, ziołowy skład, jak i całkowicie chemiczny. Przyjęło się, że ten drugi gatunek produktów, może okazać się bardziej skuteczny w leczeniu łupieżu. Do najbardziej popularnych składników, nierzadko obecnych w tych preparatach, należą:

  • sól cynkowa pirytionu,
  • kwas salicylowy,
  • siarka,
  • siarczek selenu.

Często w dobrych produktach nie zapomina się także o składnikach nawilżających, pozwalają one na złagodzenie przesuszenia spowodowanego użyciem środków przeciwłupieżowych.

Gdzie szukać odpowiedniego leczniczego szamponu przeciwłupieżowego?

 Często w poszukiwaniu dobrego jakościowo, skutecznego w działaniu wyrobu na łupież warto wybrać się nie tylko do drogerii, ale przede wszystkim do apteki. Niejednokrotnie farmaceuta jest w stanie doradzić właściwy wyrób. Taki leczniczy szampon przeciwłupieżowy może okazać się skuteczniejszy, znacznie szybszy w działaniu niż szampony drogeryjne, mają one więcej aktywnych substancji.