Jak wzmocnić włosy i paznokcie?

Znaczna część osób zmaga się na co dzień z problemami związanymi z włosami i paznokciami. Dotyczy to zarówno pań, jak również panów. Z czego wynikają problemy z włosami i paznokciami? Jak im zaradzić?

Słabe włosy i paznokcie – skąd biorą się problemy?

Jedną z głównych przyczyn wypadania włosów, ich łamliwości i kruchości paznokci jest zła dieta. Niedostateczna ilość witamin i minerałów dostarczanych w pożywieniu znacząco przyczynia się do tego typu dolegliwości. Kolejnym aspektem jest także nieodpowiedni styl życia. Wiąże się on przede wszystkim z codziennym stresem, niewysypianiem się, zaburzeniami metabolicznymi oraz różnymi infekcjami. Włosy niszczą się także przez nadmierne i nieumiejętne używanie prostownicy, lokówki czy suszarki, częste farbowanie i używanie nieprawidłowych kosmetyków. To samo dotyczy paznokci.

Jak można wzmocnić paznokcie i włosy?

Istotną kwestią jest zmiana stylu życia i diety. Przede wszystkim należy wyeliminować stres i wprowadzić do codziennego menu znaczne ilości warzyw i owoców. Aby mieć zdrowe włosy i paznokcie należy zadbać o doskonałą kondycję zdrowotną całego organizmu. Dlatego ważny jest codzienny ruch oraz znalezienie czasu dla siebie i odpoczęcie od codziennego zgiełku. Jednak sama zmiana stylu życia nie pomoże. Ważne jest także skorzystanie z suplementów diety.

Bardzo dobrym środkiem jest Ducray Anacaps Reactiv https://www.aptekagalen.pl/ducray-anacaps-reactiv-30kaps, który zawiera witaminę B6, E, biotynę i żelazo, które odpowiadają za zdrowy wygląd skóry i odpowiednio wpływają na dobrą kondycję włosów. Ducray Anacaps Reactiv to także cystyna i metionina, które pełnią funkcję budulcową.