Jak wybrać porządne pędzle do makijażu?

Na rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które oferują swoim klientom wysokiej jakości pędzle do makijażu w bardzo atrakcyjnej cenie. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób ma duży problem, aby wybrać odpowiednie akcesoria do makijażu.

Idealne dopasowanie do kosmetyków

Wybierając nowe pędzle, warto dopasować je oczywiście do kosmetyków, z których najczęściej się korzysta. Porządne i tanie pędzle do makijażu powinny być miękkie i przyjemne dla skóry. Warto dopasować pędzle do kosmetyków także pod kątem ich gęstości i materiału. Pędzle wykonane z naturalnych materiałów najlepiej sprawdzą się przy aplikowaniu suchych kosmetyków. Wynika to oczywiście z tego, że porowate włosie pochłania zdecydowanie więcej produktu. Warto wyraźnie zaznaczyć, że naturalne pędzle wymagają dokładniejszej i ostrożniejszej pielęgnacji.

Cena ma znaczenie

Oryginalne pędzle do makijażu od renomowanego producenta nie należą do najtańszych wydatków, ale jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Droższe pędzle zazwyczaj wykonane są z lepszej jakości włosia naturalnego albo syntetycznego. Ogromną rolę odgrywa także sposób mocowania włosia. Solidny klej jest największą gwarancją, że włoski nie odpadną już przy pierwszym myciu pędzla do makijażu.

Praktyczne opakowanie

Większe zestawy pędzli do makijażu bardzo często posiadają specjalne opakowania. Solidne i wytrzymałe etui pozwala odpowiednio zabezpieczyć pędzle przed kurzem i zabrudzeniem. Eleganckie opakowanie znacząco podnosi walory estetyczne zwłaszcza, jak zestaw pędzli będzie ustawiony w toaletce. Wytrzymałe opakowanie jest doskonałym wyborem dla osób, które często podróżują i chcą zabrać ze sobą ulubiony zestaw pędzli do makijażu.

Jaka liczba pędzli w zestawie?

W dobrym zestawie powinny znaleźć się wszystkie podstawowe pędzle, które są niezbędne przy wykonaniu codziennego makijażu. Klasyczny zestaw składa się najczęściej z 4-5 pędzli. Niezbędny jest nie tylko pędzel do podkładu i pudru, ale również pędzel do cieni do powiek oraz pędzel do brwi i konturowania.