Jak usunąć lakier hybrydowy Neonail z paznokci?

Lakiery hybrydowe Neonail prezentują się na paznokciach wyjątkowo dobrze. Często utrzymują się na nich nawet do sześciu tygodni. Stąd też nie można się dziwić ich popularności. Warto jednak wiedzieć, jak prawidłowo usunąć hybrydy. Jak to zrobić, by nie uszkodzić paznokci?

Aceton

Jednym ze sposobów na usunięcie hybryd jest wylanie acetonu na wacik. Następnie przykłada się go do paznokcia i zabezpiecza przy pomocy folii aluminiowej. Jej zadaniem jest stabilizacja wacika oraz delikatne podgrzanie acetonu. Paznokcie powinny być wystawione na jego działanie przez około 20 minut.

Po tym czasie lakier hybrydowy powinien być wyraźnie bardziej miękki i możliwe powinno być usunięcie go w całości. Zwykle lakiery hybrydowe po zmiękczeniu acetonem można po prostu przesunąć przy pomocy drewnianego patyczka.

Szlifowanie

Lakiery hybrydowe Neonail ze sklepu Puderek można też usunąć poprzez szlifowanie. Jest to mechaniczne usunięcie lakieru z całej płytki. Można to zrobić przy pomocy ręcznego pilniczka lub też frezarką. To rozwiązanie jest jednak dość ryzykowne, bo grozi uszkodzeniem płytki. Wystarczy chwila nieuwagi, by przez przypadek zeszlifować za dużą warstwę.

W związku z tym to rozwiązanie powinno być zarezerwowane wyłącznie dla fachowców, którzy mają duże wyczucie i dokładnie wiedzą, kiedy powinno się zatrzymać. Samodzielne szlifowanie może skończyć się katastrofą. Warto też wiedzieć, że większość salonów proponuje darmowe usunięcie lakieru hybrydowego, o ile nowy będzie nakładany podczas tej samej wizyty.