Jak poradzić sobie z przebarwieniami po łupieżu?

Łupież pstry jest bardzo męczącym schorzeniem, które potrafi pozostawić po sobie trwałe ślady w postaci przebarwień skórnych. Współcześnie stosuje się szereg substancji pomagających w walce z przebarwieniami po łupieżu pstrym, do których należy Vitella Versi żel. Czym jest, co zawiera w swoim składzie i jak go stosować? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Vitella Versi żel: czym jest?

Ciemne lub jasne plamy na skórze wywołane przez łupież pstry mogą negatywnie wpływać na kondycję i wygląd skóry. Vitella Versi żel posiada w swoim składzie octopirox, a także ichtiol jasny. Pierwszy składnik zabija grzyby, tym samym usuwając przyczynę przebarwień. Drugi składnik natomiast redukuje sebum wytwarzane przez skórę i działa przeciwzapalnie. Regularne stosowanie żelu Vitella Versi sprawia, że ciemne plamy na skórze bledną, jasne zaś zanikają poprzez kontakt z promieniami słonecznymi.

Kiedy i jak stosować Vitella Versi żel?

Vitella Versi żel stosować należy w sytuacji, w której celem jest niwelowanie lub usuwanie skutków łupieżu pstrego wywoływanego przez grzyby Malassezia furfur, czyli drożdżaki. Preparat mogą stosować osoby dorosłe i dzieci powyżej 10 roku życia.

Żel należy stosować codziennie, delikatnie wmasowując w dotknięte zmianami miejsce przez około dwie minuty. Kuracja żelem wynosi od trzech do czterech tygodni.

Skład

Skład preparatu jest przebadany i w pełni bezpieczny, a zawierają się w nim wspomniany octopirox oraz ichtiol biały, a także substancje pomocnicze (oliwa z oliwek). Produkt nie zawiera parabenów. Produkt można kupic na : https://www.aptekagalen.pl/vitella-versi-zel-do-przebarwien-w-lupiezu-pstrym-100ml