Dobre odżywki do włosów – dlaczego są tak ważne?

odżywki do włosów

Nie da się ukryć, że sumienna pielęgnacja włosów zwróci się w postaci ich zdrowego i lśniącego wyglądu. Najważniejszym elementem drogi do sukcesu są odpowiednie kosmetyki. Używanie szamponu jest oczywiste, ale czy równie oczywisty jest wybór odżywki do włosów? Wbrew pozorom, nie ma jednej i właściwej odżywki do mycia włosów dla każdego. Półki sklepowe aż uginają się od gamy dostępnych produktów, a najlepsze odżywki do włosów będą różne, w zależności od potrzeb. Dlaczego są one tak ważne?

Odpowiednio dopasowane podkreślą naturalny wygląd włosów

odżywki do włosów

Przed wyborem produktu idealnego warto zastanowić się nad naturalnymi właściwościami włosów – czy mają tendencję do falowania, kręcenia się? Jaką mają porowatość? Jakiej są długości i jak się układają? Czy ich kolor jest naturalny? Analiza oraz interpretacja własnych obserwacji to krok w stronę świadomej pielęgnacji. Zupełnie inne są odżywki do włosów wysokoporowatych, a inne dla średnioporowatych czy niskoporowatych. Również odrębne odżywki do włosów kręconych sprawią, że odzyskają one dawny blask oraz uwidoczni się ich skręt. Z kolei odżywki do włosów blond pozwolą na podkreślenie jasnego koloru i zachowanie naturalnego blasku.

Szeroka oferta odżywek do włosów, znajduje się na byhealth.pl

Zadbają o prawidłową kondycję włosa

Skład oraz zakres działania to kolejne istotne kryteria, które powinny decydować o zakupie. Wśród tak wielu produktów ,należy pamiętać o wyborze odżywki do włosów bez silikonów, które niepotrzebnie obciążają strukturę włosa. Jeśli włos jest problematyczny, rozwiązaniem mogą okazać się odżywki do włosów suchych oraz odżywki nawilżające do włosów. Szczególną uwagę należy zwrócić na pielęgnację włosów po zabiegu koloryzacji, stosując regenerujące odżywki do włosów farbowanych.