Dlaczego warto postawić na koreańskie kosmetyki? O pielęgnacji w duchu azjatyckim

kosmetyki koreańskie

W kosmetycznym świecie zaobserwować można od pewnego czasu wyraźny zwrot ku naturze. Coraz więcej osób interesuje się naturalną pielęgnacją twarzy, ciała i włosów. Wśród strategii pielęgnacyjnych szczególną popularność zdobyła w ostatnich latach pielęgnacja koreańska.

Choć na pierwszy rzut oka wieloetapowe rytuały pielęgnacyjne w duchu azjatyckim mogą wydawać się skomplikowane i czasochłonne, w rzeczywistości trzymanie się ich zasad nie wymaga dużego nakładu pracy, a dzięki popularyzacji tej metody przez polską blogosferę, koreańskie kosmetyki okazują się być obecnie łatwo dostępnymi i przystępnymi produktami. Na czym polega pielęgnacja koreańska i dlaczego azjatyckie kosmetyki zasługują na szczególną uwagę?

10 etapów koreańskiej pielęgnacji twarzy

Każdy z 10 etapów pielęgnacji azjatyckiej został starannie przemyślany i ustalony z dbałością o jak największe korzyści dla skóry. Kolejność stosowania poszczególnych koreańskich kosmetyków nie jest przypadkowa – algorytm zaprojektowany został tak, by możliwe było wykorzystanie pełnego potencjału każdego z ujętych w nim preparatów. Na produkty stosowane w toku codziennej koreańskiej pielęgnacji składają się kolejno:

kosmetyki koreańskie
  1. Olejek myjący – do wstępnego oczyszczenia skóry z makijażu i zanieczyszczeń
  2. Pianka lub żel myjący – do dokładnego oczyszczenia twarzy
  3. Peeling – stosowany co 3 dni w celu delikatnego złuszczenia naskórka
  4. Tonik – dla przywrócenia naturalnego pH skóry
  5. Esencja – codzienna dawka nawilżenia
  6. Maska w płachcie – dostarczany co 3 dni zastrzyk intensywnego odżywienia
  7. Serum – dodatkowe nawilżenie i wyrównanie kolorytu
  8. Krem pod oczy – dla łagodnej pielęgnacji delikatnej skóry okolic oczu
  9. Krem nawilżający – jako zamknięcie nawilżenia, wygładzenie cery i nadanie jej sprężystości
  10. Ochrona UV – zabezpieczenie przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego

Azjatyckie kosmetyki dla każdego

Koreańskie kosmetyki ujęte w wieloetapowej pielęgnacji sprawdzają się u osób z każdym rodzajem cery. Szczególnie spektakularne efekty zaobserwować można u posiadaczek cery przesuszonej, wrażliwej, zmęczonej lub z niedoskonałościami. Odpowiednio dobrane azjatyckie kosmetyki to solidna dawka nawilżenia i odżywienia w parze z wyrównywaniem kolorytu cery oraz łagodnym zabezpieczeniem nawet najdelikatniejszej, najbardziej wymagającej skóry o szczególnych potrzebach.

Do najpopularniejszych marek oferujących dostępne na polskim rynku preparaty zgodne z 10-etapową koreańską pielęgnacją należy ceniona przez urodowe blogerki Holika Holika. W ofercie producenta znaleźć można zarówno kremy, maski, esencje i sera, jak i preparaty do delikatnego oczyszczania skóry. Najpopularniejszym produktem Holika Holika pozostaje wielofunkcyjny, intensywnie nawilżający i łagodzący podrażnienia żel aloesowy – powszechnie stosowany zarówno do pielęgnacji cery, jak i włosów oraz całego ciała.