Dlaczego trzeba czyścić pędzle do makijażu?

zestaw pędzli do makijażu

Wprawdzie gotowe zestawy pędzli do makijażu cieszą się sporym zainteresowaniem, to niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest prawidłowe i regularne dbanie o higienę pędzli. Ich mycie, sterylizacja i dezynfekcja powinny wejść na stałe do planu zajęć każdej osoby, która ich używa. Dlaczego trzeba czyścić pędzle do makijażu? Dlaczego jest to tak istotne?

Roznoszenie zarazków

Zestaw pędzli do makijażu (do kupienia pod linkiem: https://puderek.com.pl/39-zestawy-pedzli-do-makijazu), który jest wykorzystywany przez kilka osób, może bardzo szybko stać się siedliskiem bakterii. To właśnie z tego powodu modelki, które przed wyjściem na wybieg są malowane przez makijażystów przy użyciu tych samych, pędzli często mają duże problemy z cerą. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli pędzle są wykorzystywane przez jedną osobę, to mogą one być źródłem zarazków. Może się więc zdarzyć, że pędzle będą powodem, dla którego na twarzy danej osoby wciąż będą pojawiały się wypryski. Dlatego więc dla własnego bezpieczeństwa powinno się dbać o higienę pędzli, nawet jeśli nie korzystają z nich inne osoby.

Trzymają kolor

Trzeba też pamiętać, że pędzle do makijażu przede wszystkim służą do aplikacji kolorowych kosmetyków. Nawet podkład czy puder mają swój odcień, który może pozostać we włosiu pędzla i sprawiać, że każdy kolejny nakładany przy pomocy pędzla kosmetyk będzie zanieczyszczony. Stąd też czyszczenie zestawów pędzli do makijażu jest konieczne, by można było cieszyć się czystymi i intensywnymi kolorami stosowanych kosmetyków. Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza w przypadku makijażu oczu.