D’alchemy kosmetyki – czym się wyróżniają?

d'alchemy kosmetyki

D’Alchemy to nazwa marki, której określenie pochodzi od średniowiecznej filozofii, w której Alchemicy stosowali się do praw natury, a rytuał pielęgnacyjny miał holistyczny wpływ nie tylko na skórę, ale również całe ciało. W związku z tym współczesne kosmetyki d alchemy opierają się wyłącznie na wysokiej jakości, przebadanych dermatologicznie, składnikach pochodzenia naturalnego, a zamiennikiem dla wody są hydrolaty roślinne. Kosmetyki są wolne od szkodliwych dla skóry składników syntetycznych, w tym takich jak: barwniki, formaldehyd czy sztuczne zapachy.

Alchemy kosmetyki naturalne

D’alchemy kosmetyki to polska marka kosmetyków naturalnych, odpowiednia dla wegan. W kosmetykach wykorzystywane są przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego, w tym takie jak:

  • wyciągi z ziół (krwawnika, rumianku dziurawca),
  • masło shea,
  • oleje naturalne,
  • ekstrakty z alg, owoców i innych roślin.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastąpienie wody hydrolatami kwiatowymi, które zwiększają działanie upiększające kosmetyków. 

d'alchemy kosmetyki

Alchemy kosmetyki – rodzaje

Marka D’ Alchemy oferuje szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała. Kremy do twarzy dostępne są do różnych typów cery. Ponadto kremy pod oczy, balsamy do ciała, kremy do rąk, peelingi, toniki i wiele innych. Wszystkie produkty mają starannie wyselekcjonowany skład, a zawarte w nim składniki aktywne mają odpowiednie stężenie, aby zapewnić pożądany efekt. W związku z tym dostępne są kosmetyki o właściwościach przeciwstarzeniowych, oczyszczających, nawilżających, a także wypełniacze zmarszczek czy preparaty niwelujące przebarwienia i problemy hormonalne.