Czym kierować się przy wyborze odżywki do rzęs?

Odżywki do rzęs cieszą się coraz większą popularnością. Długie, gęste i odżywione rzęsy to w końcu marzenie wielu osób. Właściwy preparat może być świetną alternatywą dla zabiegów takich jak przedłużanie. Pozwoli cieszyć się własnymi włoskami robiącymi odpowiednie wrażenie. W tej kategorii kosmetyków można jednak odnaleźć różne produkty. Jak wybrać odżywkę do rzęs?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wśród dostępnych kosmetyków można odnaleźć preparaty o różnym składzie. Choć zwykle pozwalają osiągnąć efekty, o jakich informują producenci, dość często mogą wywoływać też nieprzyjemne efekty uboczne. Aby tego uniknąć, należy zwrócić szczególną uwagę na skład odżywki do rzęs. Okolica oka jest bardzo podatna na działanie substancji chemicznych, a skóra w tym miejscu charakteryzuje się wysoką wchłanialnością składników. Na co należy uważać?

W spisie ingrediencji wykorzystanych do stworzenia odżywki nie powinny pojawiać się żadne substancje, które mogą wywoływać podrażnienie lub uczulenia. W przypadku tak delikatnego miejsca na ciele alergenów powinny unikać również osoby bez skłonności do uczuleń. Nazwy, które nie przywodzą na myśl żadnych znanych i bezpiecznych substancji warto sprawdzić w internecie. Jaka odżywka będzie dobra?

Co powinno znajdować się w składzie?

Odżywka do rzęs ma za zadanie zapewnić włoskom potrzebne substancje i przyspieszyć ich wzrost. Warto upewnić się, że preparat zawiera potrzebne im witaminy. Można do nich zaliczyć m.in. witaminę E i A. Dobrze, jeśli w składzie znajdą się też witaminy B3 i B5, które zapewnią ochronę przed promieniowaniem UV. Ważne jest to, aby odżywka do nakładania na rzęsy nawilżała tkankę oraz zapobiegała łamliwości i ich wypadaniu. Jakie składniki będą za to odpowiedzialne?

Warto wybierać produkty, w których znajdują się potrzebne składniki, takie jak cynk, arginina i biotyna. Dobrze również jeśli skład jest uzupełniony o nawilżające substancje naturalnego pochodzenia, takie jak aloes. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

W przypadku odżywki do rzęs bardzo ważne są wygoda i efektywność nakładania. Możliwe jest odnalezienie preparatów ze szczoteczkami podobnymi do tych spotykanych w tuszach do rzęs lub ze specjalnymi, szpiczastymi pędzelkami. To drugie rozwiązanie jest szczególnie cenione, ponieważ pozwala szybko i wygodnie rozprowadzić odżywkę u nasady rzęs. Można tutaj zastosować jeden ruch przypominający rysowanie kreski eyelinerem. Osoby, które lubią posługiwać się standardowymi szczoteczkami z pewnością będą zadowolone z takiego wyjścia. Warto jednak pamiętać, aby skoncentrować się na fragmencie powieki, w którym włoski wyrastają ze skóry.

Zastanawiając się, jaka odżywka do rzęs będzie dobra, warto powołać się na opinie innych osób. Decydując się na produkty sprawdzonych i cenionych firm można spodziewać się ich skuteczności. Zaleca się jednak pamiętać o dokładnym sprawdzeniu składu i dostosowaniu kosmetyków do indywidualnych potrzeb. Odpowiednio dobrana odżywka pozwoli cieszyć się długimi i gęstymi rzęsami na co dzień przez długi czas.