Czy tabletki na potliwość są skuteczne?

leki na pocenie sie

Właśnie rozpoczął się okres letni, a wraz z nim nadeszła pierwsza fala upałów oraz uporczywy problem nadmiernej potliwości. Szukasz skutecznego sposobu jego rozwiązania? Chcesz kupić leki na pocenie się, ale nie wiesz, czy są skuteczne. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, czy warto je stosować.


Jaki jest skład tabletek na potliwość?


Dostępne w aptekach bez recepty leki na pocenie się zawierają w swoim składzie:

  • wyciąg z liści szałwii,
  • wyciąg z ziela skrzypu,
  • wyciąg z ziela pokrzywy,
  • wyciąg z ziela melisy.


Leki na nadmierną potliwość (https://www.aptekagalen.pl/nadmierna-potliwosc.html) wykazują swoją skuteczność, dzięki zastosowaniu w nich szałwii lekarskiej. Ma ona bowiem potwierdzoną skuteczność łagodzenia nadmiernej potliwości bez względu na przyczynę jej powstania. Rolą melisy jest oczywiście ukojenie pacjenta i zmniejszenie poziomu stresu, co wpływa na ograniczenie ilości wydzielanego potu. Z kolei ziele skrzypu i pokrzywy wykazują działanie wspomagające. Ich zadaniem jest wsparcie metabolizmu, zwiększanie wydzielania wody z organizmu, a także poprawę pracy nerek, dzięki czemu organizm zostaje oczyszczony z toksyn.

leki na nadmierną potliwość


Skuteczność stosowania leków na nadmierną potliwość


Leki na pocenie się to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposób niwelowania tego problemu, przy założeniu, że pacjent stosuje tabletki na potliwość oparte na łączonych składnikach, a nie pojedynczych.

Przyjmowanie preparatu w postaci tabletki jest również bardzo wygodną i komfortową formą dla użytkowania. Skład leku opiera się wyłącznie na powszechnie stosowanych ziołach, nie zachodzi więc tutaj ryzyko zbytniego obciążania organizmu szkodliwymi substancjami.

Prawdopodobnie leki na nadmierną potliwość nie wyeliminują problemu całkowicie, ale mogą go skutecznie zmniejszyć, na rzecz zwiększenia swobody i komfortu pacjenta.