Sposób na mocne i odżywione paznokcie

lakiery

Regularne dbanie o swoje paznokcie przynosi naprawdę konkretne korzyści. Będą on nie tylko rosły szybciej, ale staną się też mocniejsze, bardziej błyszczące. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość. Nie wystarczy stosować odżywki czy bazy przez tydzień, ponieważ wszystko wymaga czasu.

Baza witaminowa do paznokci

Paznokcie wciąż pokryte emalią mogą niestety bardzo się osłabić. Dopiero wtedy, gdy przyjrzymy się im w świetle dziennym, okaże się, w jakim są opłakanym stanie. Pierwszym ratunkiem będzie doskonała baza witaminowa do paznokci Provocater. Można nią malować paznokcie tak samo jak odżywką. Należy stosować taką bazę tak często, wskazuje to producent. Aby paznokcie lepiej się prezentowały, można następnie podkreśl je lakierem bezbarwnym, który jest jednocześnie odżywka do paznokci. Dzięki temu płytka będzie bardziej błyszcząca, jednak paznokcie nie będą musiały być później narażone na kolejne uszkodzenia podczas zdejmowania żeli czy hybryd.

Delikatna pielęgnacja paznokci

Paznokcie potrzebują mocnego odżywiania od środka, natomiast bardzo łagodnego traktowania podczas wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Przyrządy takie jak na przykład pilniki, cążki, obcinacz czy nożyczki, muszą być używane naprawdę delikatnie. Niestety płytki z łatwością można uszkodzić. To samo dotyczy skórek wokół paznokci. Delikatność się opłaca, ponieważ już po około dwóch tygodniach paznokcie zaczną się prezentować zdrowiej.