Naturalne kosmetyki w walce o piękną skórę

Pielęgnacja na bazie produktów naturalnych cieszy się coraz większą popularnością. Tego typu kosmetyki posiadają dużą ilość witamin, substancji nawilżających i przeciwutleniaczy, bez użycia w składzie konserwantów i składników chemicznych. 

Siła kosmetyków naturalnych

Kobiety pokochały kosmetyki eko. Wszelkiego rodzaju naturalne kremy, balsamy, żele do twarzy, szampony, odżywki do włosów to tylko niektóre przykłady kosmetyków bio. Ich prosty skład, delikatne formuły a jednocześnie kumulacja składników odżywczych działają cuda. I co najważniejsze – nie mają negatywnego wpływu na skórę. Jedynym ograniczeniem są alergie lub nietolerancje niektórych składników. 

Znaleźć kosmetyk stworzony dla siebie

Z reguły każda firma zajmująca się produkcją kosmetyków naturalnych, specjalizuje się w określonych składach. Coraz częściej jednak nie skupiają się tylko na jednej konkretnej grupie składników naturalnych lecz sukcesywnie poszerzają swój asortyment. Dla przykładu kosmetyki Biotherm oparte są wodach termalnych, minerałach i innych substancjach biologicznie czynnych. Składniki pochodzenia morskiego są obecne w kremach do twarzy na dzień i na noc, ujędrniających, przeciwzmarszczkowych, balsamach do ciała, kremach pod oczy, kosmetykach do opalania. Również kosmetyki marki Biotherm z linii męskiej, oparte są na źródłach termalnych. Dla panów firma oferuje chłodzące oraz nawilżające kosmetyki do twarzy a także kosmetyki do walki z nadmierną potliwością. Kosmetyki naturalne również często posiadają w swoich składach wyciągi z roślin i olejki, które pozyskiwane są w naturalny sposób.