Młodzieńczy problem dorosłych kobiet

Zmiany skórne w postaci trądziku kojarzone są młodzieńczym okresem i związanym z tym dojrzewaniem hormonalnym. Czasem jednak przedłużający się stan skórnych wykwitów i nieestetycznych krostek przeciąga się świadcząc o chorobie, która powinna być konsultowana z dermatologiem.

Kobiece przykrości

Nic tak bardzo nie trapi kobiety, jak zły stan urody jej twarzy. Trądzik to jedna z najbardziej popularnych dolegliwości, jakie w sposób szczególny oddziałują na jej stan emocjonalny i zły humor. Widząc czerwone skupiska wyprysków częstym procesem jest maskowanie ich pod grubą warstwą podkładu czy pudru. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ „tamowanie” dopływu powietrza do skóry, uniemożliwia jej oddychanie i dodatkowo zatyka jej pory, które ze względu na chorobę trądzikową i tak cechują się tendencją do zapychania. Elementarnym procesem, prowadzącym do poprawy jakości skóry i dobrego humoru, jest odpowiednia pielęgnacja, konsultacja z lekarzem i… cierpliwość.

Krótka ściągawka walki z trądzikiem

Cera trądzikowa a dokładniej jej pielęgnacja ma duże znaczenie w zwalczaniu tej choroby i powinna opierać się w szczególności na dbaniu o czystość skóry twarzy, oraz stosowaniu niewielkiej ilości, naturalnych kosmetyków.

Mycie i złuszczanie naskórka to podstawowa czynność, która powinna wejść w nawyk i stać się codziennym rytuałem. Przemywanie buzi wodą poprawi kondycję skóry dzięki zmywaniu nagromadzonych zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem powinno być tonizowanie, które najlepiej wykonywać żelem lub innym preparatem o właściwościach antybakteryjnych. Warto także kilka razy w tygodniu wykonać dokładny peeling z uwzględnieniem kosmetyków enzymatycznych lub drobnoziarnistych, które nie podrażnią delikatnej powierzchni naskórka.

Codzienna pielęgnacja zarówno ranna jak i wieczorna powinna opierać się na kremie nawilżającym, cechującym się lekkością i dobrą wchłanialnością. Należy unikać ciężkich, tłustych specyfików, które dodatkowo zatykają pory.

Krótkie, domowe SPA w postaci maseczek nawilżających i antybakteryjnych także pozytywnie wpłynie na kondycję skóry, przyniesie ulgę w zmęczeniu, odświeży i zrelaksuje.

Każda kobieta lubi makijaż, a większość z nich nie wyobraża sobie bez niego swojego codziennego dnia. Kobiety z cerą trądzikową powinny pamiętać o inwestycji w dobre, naturalne kosmetyki, które zadbają o specyficzny charakter ich twarzy.