Baza pod pokład – dlaczego warto ją stosować?

Baza pod podkład w ostatnim czasie na dobre wtargnęła do naszych kosmetyczek. Producenci akcesoriów do makijażu oraz same wizażystki bardzo polecają jej używanie zarówno na co dzień, jak i przy większych wyjściach. Dlaczego warto stosować bazę pod podkład i jaką wybrać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Baza pod makijaż

Od dobrych kilku lat, zrobienie makijażu stało się czymś więcej niż pomalowaniem oczu – cieniami, ust – szminką i rzęs – tuszem. Obecnie, dla wielu kobiet makijaż to codzienny rytuał, który sprawia, że nie tylko czują się lepiej i są pewniejsze siebie, ale też dzięki niemu mogą zakryć wiele mankamentów oraz uwydatnić wszelkie zalety. Oprócz efektu końcowego, warto jednak pamiętać o naszej skórze, która przyjmuje cały makijaż. Dlatego też, tak ważna jest baza pod makijaż, która zapewnia, by nasza cera była cały czas nawilżona i odpowiednio chroniona.

Jaka baza pod podkład?

Wielu producentów kosmetyków zaleca paniom stosowanie bazy pod podkład. Co to takiego? To preparat o konsystencji kremu lub żelu, który idealnie rozprowadza się na skórze, wyrównując ją oraz nadając jej świeżego i promiennego wyglądu. Dzięki temu kosmetykowi, podkład świetnie się rozprowadza na twarzy. Baza pod pokład sprawia także, że makijaż jest trwalszy i dłużej się utrzymuje na twarzy.

Podkład pod makijaż

Po nałożeniu bazy, kolejnym krokiem jest nałożenie podkładu. Odpowiedni podkład pod makijaż sprawia, że całość wyglada stylowo i elegancko. Warto stosować takie kosmetyki, gdyż dzięki nim, panie nawet w domowych warunkach stworzą idealny make-up, który nie będzie miał nic wspólnego z efektem maski. Taki precyzyjny makijaż utrzyma się w każdej pogodzie i w każdych warunkach. Dlatego też, warto pamiętać o bazie, która jednocześnie dba o końcowy efekt naszego makijażu, oraz o naszą cerę, która w tym make-upie czasem jest przez kilkanaście godzin.