Sól do kąpieli: jak jej używać?

Sól do kąpieli do doskonały sposób na relaks, poprawienie krążenia oraz odprężenie po ciężkim dniu. Co więcej, ma ona również ciekawe właściwości – zmniejsza między innymi bóle stawów oraz mięśni, dlatego też jest tak bardzo popularna.

Jak używać soli do kąpieli?

Wbrew pozorom, stosowanie soli do kąpieli jest bardzo łatwe. Należy jednam pamiętać, aby nie używać całego opakowania na jeden raz – należy odpowiednio dawkować sól, co pozwoli na jej oszczędność.

Bardzo ważna jest również kwestia temperatury wody, w jakiej należy stosować sól. Zimna kąpiel z solą, to jest o temperaturze poniżej trzydziestu stopni Celsjusza, ma za zadanie pobudzić, w związku z czym najlepiej sprawdzi się na dobre rozpoczęcie dnia. W chłodnej wodzie nie można jednak kąpać się dłużej, niż kilka minut.

W ciepłej wodzie, to jest powyżej trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza, można się zrelaksować i rozluźnić zarówno ciało, jak i umysł. Z powodzeniem nadaje się na odprężenie po trudnym dniu, a przed snem. Rozgrzewająca kąpiel pomoże również w przypadku, kiedy dopada nas przeziębienie, bóle mięśni, a nawet bezsenność. Sól doskonale wpływa na samopoczucie i ogólne samopoczucie.

Jak dawkować sól do kąpieli?

Sól do kąpieli należy dawkować odpowiednio do ilości wody oraz tego, czy wykorzystuje się ją do ciała, dłoni, czy stóp. W przypadku kąpieli całego ciała, warto wykorzystać dużą garść soli na jednorazowy zabieg. Przed wejściem do wody (wanny), należy odczekać kilka minut, tak aby sól odpowiednio się rozpuściła.

Oferta sprzedażowa soli do kąpieli dostępna pod adresem: https://www.cocolita.pl/sole-do-kapieli