Pianki do włosów i inne kosmetyki fryzjerskie – jak ich używać?

rozwiane włosy

Marzysz o tym, by samodzielnie uzyskać na swoich włosach efekt jak z profesjonalnego salonu fryzjerskiego? Z pomocą przychodzą kosmetyki do stylizacji fryzur, które pozwalają podkreślić skręt włosów, dodać im objętości, wygładzić oraz ujarzmić niesforne kosmyki. Aby jednak osiągnąć oczekiwany rezultat, należy prawidłowo z nich korzystać. Dowiedz się, jak używać popularnych kosmetyków do włosów!

Pianka do włosów utrwali loki i doda objętości twojej fryzurze

Jeśli chcesz odbić fryzurę od nasady, optycznie dodać jej objętości i utrwalić skręt, koniecznie przyda ci się pianka do włosów. To jeden z podstawowych kosmetyków stosowanych w salonach fryzjerskich. Jak należy go stosować? Kluczowe znaczenie ma to, by nie nakładać na włosy dużej ilości specyfiku. Wyciśnij na dłoń dozę kosmetyku wielkości mandarynki, a następnie rozprowadź na całej długości włosów oraz na końcówkach. Nie ugniataj loków zbyt mocno, by nie naruszyć struktury włosów i nie zniszczyć skrętu. Najlepiej wybierać pianki do włosów o lekkiej konsystencji. Kosmetyk aplikuj na wilgotne włosy, a następnie wysusz je na szczotce do modelowania. Jeśli chcesz odbić kosmyki od nasady, nałóż piankę na grzebień, a następnie rozprowadź partiami od spodu.

Spraye teksturyzujące i żele do stylizacji włosów – używaj ich prawidłowo!

Spray nadający tekstury oraz żel do stylizacji włosów pozwolą ci cieszyć się piękną fryzurą przez cały dzień. Zawsze nakładaj kosmetyki na dokładnie rozczesane włosy bez supełków czy kołtunów. Spray aplikuj u nasady, uprzednio wydzielając grzebieniem małe partie włosów. Następnie pochyl głowę i dokładnie wmasuj produkt we włosy. To prosty trik na dodanie fryzurze nieziemskiej objętości! Jeżeli natomiast chcesz ujarzmić niesforne kosmyki, wykorzystaj żele do stylizacji włosów o średnim lub mocnym stopniu utrwalenia. Nałóż na dłoń niewielką ilość żelu i nakładaj palcami na kosmyki, nadając im pożądany kształt. Zrób to na mokrych włosach, by uniknąć nieestetycznego sklejenia pasm. Aby uzyskać perfekcyjną fryzurę, do nakładania kosmetyku wykorzystaj grzebień o gęstych ząbkach. Na koniec wysusz włosy suszarką.