Pędzelki ostre i puchate – jak nakładać cień na powiekę?

Umiejętnie wykonany makijaż oka to czasami prawdziwe dzieło sztuki. Kosmetyczki malują na powiekach jak na płótnie. Odpowiednie preparaty oraz akcesoria to połowa sukcesu, reszta znajduje się w rękach prawdziwych specjalistek. A jak wiadomo – praktyka czyni mistrza.

Cienie i pędzelki

Kiepskiej jakości kosmetyki nie utrzymają się długo na skórze. Cienie bourjois potrafią wytrzymać do 12 godzin. Jest to całkiem dobry czas i wydaje się, że co najmniej minimalny. Wieczorne wyjście może przecież trwać znacznie dłużej. Cienie do powiek bourjois mają delikatną i łatwą w aplikacji konsystencję. Powinno się je nakładać zawsze od środka powieki i najlepiej nie jednym, ale kilkoma pędzelkami. Aby fachowo wykonać makijaż oka, warto posiadać od 2 do 4 pędzli. Najlepsze będą puchate pędzelki do blendowania oraz wąskie ostro zakończone, które będą idealne między innymi do nakładania cieni w kącikach i załamaniach powieki. Paleta cieni bourjois wystarczy do wykonania różnych rodzajów makijażów oka.

Odpowiednio przygotowanie powieki

Aby zdecydowanie wydłużyć trwałość makijażu cieniami bourjois, trzeba odpowiednio przygotować powiekę. Nie powinno aplikować się ich na zanieczyszczoną i nie odtłuszczoną skórę. Nakładanie cieni do powiek bourjois (klik) zacząć więc najlepiej przynajmniej od przemycia powieki tonikiem lub płynem micelarnym – mamy wtedy pewność, że kosmetyk nałoży się lepiej i dłużej wytrzyma. Baza pod cienie to podobno najrzadziej używany rodzaj kosmetyków. Jeśli wykonamy makijaż oka paletą cieni bourjois, używając przed tym specjalnej bazy na powieki, to mamy gwarancję, że wszystko wytrzyma znacznie dłużej niż 12 godzin. Wiesz o tym, że woda różana ma właściwości utrwalające makijaż? Warto spryskać nią twarz i oczywiście poczekać aż się wchłonie, zanim weźmiemy się za nakładanie kosmetyków.