Odżywianie organizmu to piękne włosy

Wypadanie włosów to jeden z częściej występujących problemów – zwłaszcza u kobiet. Przerzedzenia, pozostawianie kłębów włosów na szczotce i łamliwość nie jest niczym przyjemnym. Przyczyn takiego stanu może być wiele – należy do nich między innymi niedobór witamin i minerałów.

Dieta to podstawa

Znalezienie przyczyny nadmiernego wypadania włosów należy zacząć od podstaw, czyli wizyty u lekarza oraz wykonania badań, które wskażą, gdzie może leżeć problem. Wtedy – według wyników – będzie można dobrać odpowiednie środki. Jeśli główną przyczyną jest niedobór witamin, należy wprowadzić do diety produkty, które uzupełnią dane braki. Ważne, by zmiany dietetyczne wprowadzać rozsądnie – najlepiej pod kontrolą dietetyka.

Suplementy też są rozwiązaniem

Każdy specjalista początkowo proponuje zmianę diety na bardziej odżywczą – jest to najlepszy dla zdrowia sposób na poprawę stanu włosów. Bywa jednak tak, że z różnych względów (np. dieta wegańska, dieta eliminująca niektóre produkty ze względu na alergie lub nietolerancje), nie jest możliwe dostarczenie organizmowi odpowiednich mikro i makroelementów z samego pożywienia.

Wtedy ratunkiem okazują się preparaty likwidujące niedobory (np. rodzina zdrowia vitabella zawierająca m.in. cynk, żelazo, tiaminę i witaminę B6).

Wypadanie włosów bądź ich łamliwość może wydawać się błahym problemem, jednak nie należy go ignorować. Najważniejsze, by znaleźć przyczynę i wykonać odpowiednie kroki ku zwalczeniu niepokojących objawów. Suplementowanie Vitabelli, odpowiednia dieta i pielęgnacja włosów mogą przynieść spore efekty.