Na jakie kosmetyki nawilżających do włosów się zdecydować?

kosmetyki nawilżające do włosów

Chcesz, aby twoje włosy były w dobrej kondycji?  Wybierz odpowiednie kosmetyki nawilżające do włosów. Pamiętaj o tym, że włosy są narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: suszące promienie słoneczne, wiatr czy zanieczyszczenia atmosferyczne, dlatego mogą łatwo stracić swoją naturalną wilgotność, stając się matowe, suche i trudne do ułożenia. Sprawdź, jak wybrać kosmetyki nawilżające do włosów.

Jakie składniki zawierają kosmetyki nawilżające do włosów?

Kosmetyki nawilżające do włosów mają tak  zaprojektowany skład, aby intensywnie nawilżały i  ułatwiały pielęgnację. Zawierają wiele składników m.in.: aloes, proteiny jedwabiu, pantenol czy glicerynę. Dzięki nim penetrują głęboko do struktury włosa, dostarczając niezbędną wilgoć i odżywienie. Pomagają zatrzymać wodę wewnątrz włosa, eliminując suchość i łamliwość.

W jakiej formie dostępne są kosmetyki nawilżające do włosów?

Kosmetyki nawilżające do włosów w Bellita, występują w różnych formach, takich jak:  szampony, odżywki, maski, olejki czy serum. Szampony nawilżające delikatnie oczyszczają włosy, jednocześnie utrzymując ich naturalną równowagę wilgoci. Odżywki i maski nawilżające działają głębiej, nawilżając i wygładzając włosy od korzenia do końcówek. Olejki i serum nawilżające mogą być stosowane zarówno przed, jak i po umyciu włosów, dodając dodatkową dawkę nawilżenia i pomagając zablokować wilgoć.

kosmetyki nawilżające do włosów

Dlaczego warto korzystać z kosmetyków nawilżających do włosów?

Regularne stosowanie kosmetyków nawilżających do włosów przynosi wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich:

  1. chronią  przed uszkodzeniami termicznymi spowodowanymi używaniem suszarek, prostownic czy lokówek. 
  2. nawilżone włosy są bardziej elastyczne, miękkie w dotyku i łatwiejsze do rozczesania, dla korzystając z nich zmniejszysz ryzyko łamania i rozdwajania się końcówek.

Wybierając  kosmetyki nawilżające do włosów zwróć uwagę na ich skład. Najlepiej zdecyduj się na takie, które zawierają naturalne nieobciążające formuły, które są odpowiednie dla twojego rodzaju włosów. Kieruj  się także  specjalnymi potrzebami włosów, na przykład wybieraj produkty przeznaczone do włosów farbowanych, zniszczonych lub kręconych.