Manicure hybrydowy w domu – od czego zacząć?

Mocne i piękne paznokcie są bardzo ważnym elementem wyglądu. Mogą nawet skutecznie poprawić nastrój, szczególnie jeśli manicure jest kolorowy i bogato zdobiony oraz przede wszystkim – trwały. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej pań decyduje się na paznokcie hybrydowe. Co ważne, można z łatwością wykonać taki manicure w domu, wystarczy posiadać odpowiedni sprzęt. Jaki dokładnie?

Zestaw do hybryd – jak go skompletować?

Na początek, warto dowiedzieć się na czym polega manicure wykonany metodą hybrydową. Od klasycznego malowania paznokci zwykłym lakierem, różni się on rodzajem preparatów, których się używa oraz faktu, że wymagają one utwardzenia w świetle lampy. Podstawowe akcesoria, jakie się tu stosuje to: odłuszczacz płytki, lakier bazowy, lakiery kolorowe (opcjonalnie także ozdoby) oraz top coat. Każdy kolejny produkt musi być naświetlany lampą – dzięki temu manicure jest mocny i trwały oraz trzyma się na paznokciach od 2 do 3 tygodni. Chcąc cieszyć się takim efektem, najlepiej kupić od razu pełny zestaw do hybryd, który zawiera wszelkie niezbędne akcesoria.

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Składniki zawarte w preparatach do paznokci hybrydowych nie są toksyczne, a także stosunkowo rzadko wywołują reakcje alergiczne. Są bezpieczne dla zdrowia oraz nie osłabiają płytki paznokci (w przeciwieństwie do manicure akrylowego czy żelowego). Ważne jest przy tym odpowiednie przygotowanie płytki do aplikacji lakierów, do czego przydadzą się frezarki i pilniki (szukając zestawu do hybryd dobrze wybrać taki, który je zawiera, będzie to korzystniejsze cenowo). Warto też zadbać o skórki i skórę dłoni, które może nieco przesuszyć światło lampy – na skórki należy nałożyć oliwkę regenerującą, zaś na dłonie maskę nawilżającą.