Łojotokowe zapalenie skóry głowy – jak z nim walczyć?

Łojotok bardzo często występuje u osób dorosłych, ale także u dzieci i młodzieży. Jest to schorzenie bardzo nieprzyjemne. Spowodowane jest nadmiernym wydzielaniem łoju, które prowadzi do podrażnienia i złuszczania skóry, a także rumienia. Zbyt długie zwlekanie z leczeniem może doprowadzić do nieregularnych plan ze strupami. Niekiedy może dojść nawet do przerzedzenia włosów. Dlatego w przypadku pierwszych objawów należy zacząć stosować odpowiedni szampon.

Jaki szampon skutecznie zwalcza łojotokowe zapalenie głowy?


Najlepszym środkiem jest Mediket Ictamo szampon. Jest to produkt dermatologiczny, który redukuje nadmierne wydzielanie łoju. Świetnie także koi uszkodzony naskórek oraz hamuje proces złuszczania się naskórka. Przy schorzeniu może powstawać także łupież, zwany łupieżem tłustym. Mediket Ictamo także świetnie radzi sobie z tą dolegliwością. W składzie szamponu można znaleźć jasny ichtiol i pirytionian cynku, które wykazują działanie przeciwgrzybiczne. Dzięki nim skóra odzyskuje równowagę.

Jakie są przyczyny powstawania łojotokowego zapalenia głowy?


Liczne badania nie do końca pozwoliły ustalić, jakie przyczyny powodują tę chorobę. Wiadomo, że przyczyną jest bakteria oraz zaburzenia funkcji bariery skóry. Ale występują czynniki, które mają wpływ na możliwość wystąpienia objawów. Są to między innymi schorzenia neurologiczne i zaburzenia psychiczne. W dużej mierze do choroby przyczynia się stres, słaba odporność oraz niewłaściwa dieta. Dlatego w przypadku pojawienia się pierwszych oznak choroby należy niezwłocznie rozpocząć z nią walkę, aby zahamować jej rozwój.