Kremy przeciwsłoneczne do twarzy mineralnej czy chemiczne?

Krem przeciwsłoneczny z filtrem ma za zadanie chronić naszą skórę przed konsekwencjami przebywania na słońcu. Przede wszystkim skóra twarzy jest bardzo narażona na niepożądane skutki działania promieni słonecznych. Ważne jest więc, aby przed wyjściem na słońce nie zapomnieć o aplikacji odpowiednich kremów przeciwsłonecznych do twarzy. Kremy z wysokim filtrem stanowią wsparcie w ochronie przed oparzeniami słonecznymi, przedwczesnymi zmarszczkami,  przebarwieniami a także przed rakiem skóry. 

Ważny dla naszej cery jest dobór odpowiedniego kremu przeciwsłonecznego, dzięki któremu kontakt ze słońcem nie będzie dla skóry twarzy niebezpieczny. Jaki więc krem przeciwsłoneczny do twarzy wybrać? Z filtrem mineralnym czy chemicznym? Oto kilka wskazówek.

KREMY PRZECIWSŁONECZNE MINERALNE 

Filtr mineralny jest bezpieczniejszy od filtru chemicznego.  Nie ma on zdolności wnikania w głąb skóry. Ten rodzaj filtru działa na zasadzie odbicia lub rozproszenia promieniowania UV. Kremy przeciwsłoneczne oparte na filtrach mineralnych są bardzo dobrze tolerowane, dlatego nadają się nawet dla najwrażliwszych cer. Kolejną zaletą jest ochrona skóry zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Natomiast ich wadą jest szybsze ścieranie zaraz po aplikacji, ponieważ nie wchłaniają się w skórę tylko osiadają na jej powierzchni. Konieczne jest więc częstsze nakładanie kremu podczas opalania i przebywania na słońcu.

KREMY PRZECIWSŁONECZNE CHEMICZNE

Filtry chemiczne z łatwością wynikają w skórę. Ich działanie polega na pochłanianiu promieni słonecznych. Ich zaletą jest fakt, iż są bardziej skuteczne i łatwiej się je aplikuje na twarzy. Ich wadą jest fakt, iż  mogą być źle tolerowane przez skórę twarzy. W przypadku cery wrażliwej po nałożeniu może wystąpić swędzenie, szczypanie skóry oraz pieczenie.

Oferta sprzedażowa kremów przeciwsłonecznych dostępna pod adresem: https://www.cocolita.pl/kremy-przeciwsloneczne