Kosmetyki firmy Jantar w pielęgnacji włosów

Stan włosów nie zawsze jest zadowalający. Czasami na złą kondycję pomaga wcierka Jantar. Przy okazji warto sprawdzić inne kosmetyki Jantar Farmona.

Kilka słów o marce Jantar

Farmona jest producentem kosmetyków naturalnych współpracującym z polską marką Jantar. Laboratorium kosmetyczne powstało w 1997 roku i od tamtego czasu ani na chwilę nie przestało się rozwijać. Laboratorium firmy Farmona dostarcza klientom najlepsze produkty naturalnego pochodzenia.

Większość tych kosmetyków tak jak np. Jantar wcierkę do włosów dostępną na cocolita.pl charakteryzuje bogaty, roślinny skład pełny cudownych, ziołowych ekstraktów. Firma zwraca również uwagę na to, aby były to produkty ekologicznie i jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Bursztyn ma bogate właściwości pielęgnacyjne i lecznicze, przez co nazywany jest bałtyckim złotem. Co ciekawe nazwa Jantar to po prostu inne określenie bursztynu.

Definicja bursztynu

Czym właściwie jest ten dobroczynny bursztyn, którzy wszyscy nazywają bałtyckim złotem? Otóż bursztyn jest to nic innego jak skamieniała żywica drzew iglastych pochodzącą sprzed milionów lat. Nazwa „bursztyn” pochodzi od niemieckiego słowa Bernstein i oznacza „kamień, który się pali”. Natomiast słowo Jantar jest rodzimą, słowiańską nazwą na ten kamień.

Tak jak zostało powyżej napisane, bursztyn to żywica pochodząca sprzed milionów lat. Nie ma nic w tym zatem dziwnego, że był on stosowany w medycynie tradycyjnej już wieki temu.

Czemu służył bursztyn w medycynie sprzed wieków?

Bursztyn od dawien dawna był stosowany jako środek antybakteryjny, przeciwbólowy, a także regulujący pracę tarczycy. Dzięki bogactwu składników w nim zawartych bursztyn cieszy i zawsze cieszył się ogromną popularnością.

Jakie mikroelementy wchodzą w skład bursztynu?

Bursztyn w swojej strukturze zawiera zarówno krzem, magnez, potas, wapń jak i związki połączone z jodem. Gdyby nie badania naukowe pewnie wiele osób powiedziałoby, że są to informacje wyssane z palca, jednak kwas bursztynowy ma udowodnione naukowo działanie przeciwzapalnie i antytoksyczne. Surowiec ten jest prawdziwym skarbem, jeśli chodzi o właściwości pielęgnacyjne.