Kosmetyki dla dzieci – jak wybrać najlepsze rozwiązania dla maluchów?

Przyjście na świat dziecka to wyjątkowe wydarzenie. Ulga odczuwana po porodzie, który obył się bez negatywnych konsekwencji idzie w parze z niepokojem związanym z tym, czy będzie się w stanie zapewnić dziecku prawidłową opiekę. Cennym wsparciem mogą okazać się naturalne emolienty dla niemowląt – idealne kosmetyki pielęgnacyjne. Jak jednak, z szerokiej grupy tych, które są dostępne w sprzedaży, wyodrębnić te najskuteczniejsze?

Kosmetyki dla dzieci – skład i jego znaczenie

Bezpieczne kosmetyki dla dzieci to przede wszystkim te rozwiązania, których producenci stronią od sztucznych substancji. Przeważnie są bezwonne, nie mają też intensywnej kolorystyki. Elementy takie, jak kolor i zapach nie mają znaczenia w pielęgnacji niemowląt i noworodków. Tu kluczową rolę odgrywa to, co nawilża skórę dziecka, chroni ją przed wysychaniem, jest w stanie przeciwdziałać odparzeniom i łagodzi te, których nie udało się uniknąć. Warto więc stosować się do zasady mówiącej o tym, że im krótszy skład mają kosmetyki dla małych dzieci, tym lepiej.

kosmetyki dla małych dzieci

Naturalne kosmetyki dla noworodka – o czym jeszcze pamiętać?

Naturalne kosmetyki dla dzieci (tutaj) powinny charakteryzować się nie tylko obecnością zdrowych składników w odpowiednich proporcjach. Dla kupujących ważna jest także:

  • czytelna instrukcja wyjaśniająca, jak je stosować,
  • podkreślenie informacji o ewentualnych skutkach ubocznych,
  • jasny komunikat dotyczący tego, czy kosmetyki dla dzieci można stosować od pierwszego dnia życia malucha, czy też od pierwszego lub trzeciego miesiąca.

Przygotowując się do ich zakupu warto pamiętać też o sprawdzeniu opinii na ich temat pochodzących od innych rodziców.