Koreańska pielęgnacja w 10 krokach

W ostatnim czasie koreańska pielegnacja stała się niezwykle popularna, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W drogeriach i sklepach kosmetycznych coraz częściej zauważyć można koreańskie kosmetyki w atrakcyjnej oprawie graficznej, które zachęcają nas do ich kupna. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, nieskazitelna cera mieszkanek dalekiego wschodu zachwyca swoim pięknem i gładkością i sprawia, że każda z nas chciałaby by jej twarz wyglądała podobnie. Jak tego dokonać? W poniższym tekście przedstawimy pielęgnację twarzy w 10 krokach, z której słyną Koreanki. Zapraszamy do lektury tekstu koreańska pielęgnacja kosmetyki.

 1. Oczyszczanie twarzy kosmetykami na bazie olejku
  Należy wykonywać je każdego dnia wieczorem. Rytuał ten ma bowiem za zadanie oczyścić nasze pory z nadmiaru sebum, zanieczyszczeń czy kosmetyków.
 2. Oczyszczanie twarzy kosmetykami na bazie wody
  Powinno być wykonywane, zarówno rano, jak i wieczorem po użyciu olejku. Zabieg ten ma na celu nawilżenie i oczyszczenie naszej skóry.
 3. Tonizacja
  Podobnie rano i wieczorem, na sam koniec oczyszczania twarzy należy użyć toniku, który przywróci naszej skórze odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową.
 4. Peeling
  Peeling twarzy wykonywany być powinien 1-2 razy w tygodniu. Jest to świetny sposób na pozbycie się martwego naskórka i niedoskonałości.
 5. Esencja
  To podstawa codziennej pielęgnacji koreańskiej. Esencje należy stosować codziennie wklepując ją w twarz, szyję i dekolt.
 6. Ampułki
  Są to substancje aktywne w dużym stężeniu, które potrafią zdziałać prawdziwe cuda.
 7. Maseczka w płachcie
  To jeden z najbardziej popularnych kosmetyków, w którym zakochały się Europejki. Należy stosować ją 1-2 razy w tygodniu.
 8. Krem pod oczy
  Stosowany 2 razy dziennie skutecznie zwalczy obrzęki i cienie.
 9. Krem w żelu
  Ten największy przyjaciel kobiety wspaniałe koi i łagodzi cerę.
 10. Krem z filtrem
  Nakładany na skórę twarzy zwłaszcza latem uchroni ją przed szybkim starzeniem się i wysuszeniem.

Więcej: https://lavandin.pl/pl/menu/kosmetyki-koreanskie-2343.html