Kiedy należy użyć maści na zajady?

maść na zajady

Nikt nie lubi sytuacji, gdy na naszych ustach pojawiają się zajady, które nieestetycznie wyglądają, ale też mogą powodować nieprzyjemny ból w kącikach ust. Przeszkadzają nam tego typu rany także przy jedzeniu i piciu, ponieważ mogą utrudniać wykonywanie tych czynności. Warto ustalić przyczynę ich powstawania, abyśmy nie musieli z nimi walczyć zbyt często.  Można je leczyć przy pomocy maści na zajady, która zawiera środki dobrze regenerujące nasze wargi.  

Jakie substancje zawiera przeważnie lek na zajady?

maść na zajady

Wiadomo, że jest w tej chwili mnóstwo preparatów na tego typu dolegliwości, ale zawierają one bardzo często cynk, który przyśpiesza ściąganie i wysuszanie skóry, dzięki czemu szybciej się ona regeneruje. Powinna też taka maść zawierać witaminę B na zajady, ponieważ ma ona właściwości przeciwzapalne oraz także przyśpiesza regenerację uszkodzonej skóry. Może również maść na zajady zawierać klotrimazol, który ma działanie przeciw grzybobójcze.  Dodatkowo może tam się też znajdować allantoina, która wpływa na szybszą regenerację skóry.

Przyczyny powstawania zajadów

Przede wszystkim mogą się one pojawiać, gdy mamy niedobór witaminy B w naszym organizmie.  Zajady też bardzo często powstają z powodu infekcji bakteryjnych lub są wywołane przez drożdżaki. Wiele razy pojawiają się one u dzieci, ponieważ oni dotykają ust brudnymi rękami, przez takie zachowanie mogą doprowadzić do jakiejś infekcji. Takie uszkodzenia skóry pojawiają się, gdy mamy osłabiony organizm. Powodem wystąpienia zajadów u nas może być też za mała ilość żelaza.